ניסו לחסוך ב'פיטורי' סייעות – והתחרטו

ניסיון ציני לחסוך במיליונים על גב עשרות סייעות ומלוות – נבלם ברגע האחרון • איך עובדת השיטה, מי הרים את הכפפה והדמעות שהציפו את מסדרונות האגף • כל הפרטים בפרסום ראשון

ילדים בגן
ילדים בגן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עשרות סייעות ומלוות העובדות בבת ים, קיבלו בהלם ובתדהמה מכתבי פיטורין לקראת שנת הלימודים הבאה. במסדרונות העירייה טוענים כי הפיטורים הנרחבים הינם מהלך ציני של חיסכון בעלויות על גב עובדות מסורות מתוך מטרה למנוע צבירת וותק המשפיע על גובה השכר. ברגע האחרון, המהלך נבלם והפיטורין בוטלו.

על פי הטענות, כחלק מרצון לקצץ בהוצאות אגף החינוך – בשל הוראות החשב המלווה ולאור קופתה המידלדלת של העירייה – יצאה העירייה במהלך הפיטורין הנרחב, במסגרתו פוטרו עשרות סייעות ומלוות, על מנת למנוע צבירת וותק המקנה הטבות בתנאים ששוות לא מעט כסף.

"הגיעו לבניין העירייה נשים בוכיות, הן לא הבינו מאיפה זה נפל עליהן", אומר גורם מעורב. "צריך להבין שמדובר בעובדות מסורות שעמלות קשה לטובת ילדינו ומשתכרות ממש קצת, לעשות את התרגיל הזה על הגב של נשים שכאלה זה רחוק מלהיות מוסרי".

יצוין כי תרגיל הפיטורין על מנת למנוע וותק והטבות מוכר מגזרת רשתות גני הילדים הפרטיות, בחלקן עובדות מאות נשים שלהן וותק אמיתי של שנים רבות אך בפועל, מדי שנה הן מפוטרות ואז חוזרות 'מחדש' לעבודה.

לאחר שמכתבי הפיטורין עשו כבר את דרכם, נכנסו לעובי הסוגיה מספר חברי מועצה ובהם ממלא מקום ראש העיר רפי ברנז, אלו עירבו את מנכ"ל העירייה אפרים מזרחי, שהבין את חומרת המצב והתגייס לעזור.

בסופו של דבר, מהלך הפיטורין נבלם ולעת עתה, הוסרה הסכנה מעל ראש הסייעות והמלוות.

השארת תגובה