השליח ה'סורר': קרב איתנים בחב"ד

בית חב"ד שנחנך באחרונה בבת ים, פתח מחדש קרב פנימי שקורע את החסידות • מקורבי הרב זמרוני ציק זצ"ל מאשימים: הוא הרס לו את הבריאות • צעירי אגודת חב"ד: השליח פועל מטעמנו • הסיפור המלא

הרב זמרוני ציק
הרב זמרוני ציק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאבק פנימי קורע בימים האחרונים את הציבור החסידי בבת ים, עם פתיחת בית חב"ד חדש ברחוב פרישמן, בראשות שליח חב"ד הפועל מזה שנתיים בעיר, בעיקר בקרב עולי חבר העמים. משפחתו ומקורביו של השליח המיתולוגי הרב זמרוני ציק זצ"ל, מאשימים את השליח החדש בניצול מחלתו ופטירתו של הרב להגדלת מוסדותיו ואף טוענים כי עגמת הנפש שנגרמה לרב זמרוני היא היא שהכריעה את גופו הטהור.

במרכז חילוקי הדעות עומדים קרבות שליטה פנימיים בין זרמי החסידות. בעוד השליטה הכמעט אבסולוטית בפעילות חב"ד בעיר נמצאת בידי 'האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה', הרי שהשליח החדש פועל במסגרת פרויקט 'חב"ד בעלייה' של צעירי אגודת חב"ד, האחראית הרשמית על כל מערך השלוחים העולמי.

במכתב שהוציא הרב זמרוני לפני כשנה, פסק נחרצות נגד פעילותו של השליח החדש: "הודעתי לו כי כניסתו לעירנו בת ים עיר הגאולה הינה בשקר ובמרמה מכוונת, הנני אוסר עליו לקיים כאן כל פעילות ועליו לעזוב מיידית את העיר".

עם כלות ימי השבעה, הוציא תלמידו ומקורבו של הרב זמרוני זצ"ל מכתב חריף בו הוא מאשים את השליח החדש בהידרדרות מצבו של הרב זמרוני שהביאה לפטירתו.

"אני רוצה לפרסם את דברי האלמנה (אלמנת הרב זמרוני זצ"ל, י. פ.) על אותם פוחזים שפתחו בית כנסת בבלפור 104 והשתמשו במילה חב"ד בניגוד לדעתו של מורנו ורבינו הרב. 'הרב אמר שהם גומרים לו על הבריאות'. מספר ימים לאחר מכן הרב התמוטט בביתו וחודש וחצי לאחר מכן נלקח מאיתנו", כתב.

עוד הוסיף: "בהלכה יש פרקים שלמים על הלכות הסגת גבול בבתי כנסת. שלא לדבר על דעתו הקדושה של  הרבי שליטא מלך המשיח, שכל מי שרוצה לעשות פעילות חבד בעיר חייב לשאול את שליח הרבי באותה עיר. כל החרד לדבר השם ידיר את רגליו ממקום של מחלוקת ומריבה ברחוב בלפור 104. ידוע מהבעל שם טוב הקדוש שנכנס לבית כנסת שעשו מחלוקת על תורת החסידות ואמר שהתפילות של מי שמתפלל שם לא עולות למעלה בגלל היות המקום בית מריבה ומחלוקת".

מנגד, בארגון צעירי אגודת חב"ד, לא מבינים על מה המהומה ודוחים את הטענות על עצמאותו וחוסר סמכותו של השליח החדש לפעול בעיר.

יצחק וגנר מפרויקט 'חב"ד בעלייה' מסר בתגובה ל'השבוע בבת ים': "השליח המדובר פועל תחת ארגון חב"ד בעליה שמהווה מחלקה בצעירי אגודת חב"ד".

2 תגובות
  1. הצחקתם את בוחצ'נסקי…
    הרב זמרוני המציא את השיטה שכל אחד יכול לפעול ולעשות מה שהוא רוצה ואיפה שהוא רוצה, והוא עודד ב"שיחת הגאולה" את כל מסיגי הגבול שקמו והפריעו לשלוחים בעריהם. פתאום בבת ים זה אסור?

  2. אני לא מבין יש בעיר באבוב, משחיתים, וחב"ד!

השארת תגובה