הבנות עם 'דגל', קשיים עם 'שלומי אמונים'

'דגל התורה' קרובה לסיכומים עם אבוטבול על מרבית דרישותיה • המוקש: הברית עם 'שלומי אמונים' • סביבת אבוטבול: "סיעת כח פועלת בכוח להכשיל את המו"מ" • שמעון גולדברג: "כל האופציות פתוחות"

משה אבוטבול
משה אבוטבול
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המו"מ שמנהל ראש העיר משה אבוטבול על תמיכה בו לקדנציה שלישית, נקלע שוב למבוי סתום. על פי בכיר ביותר ב'דגל התורה', בינם לבין אבוטבול נרקמים הבנות שקטות אך מה שתוקע מבחינתם את המהלך היא שותפתם האסטרטגית עם 'שלומי אמונים', שהיחסים בינה לבין אבוטבול נמצאים בשפל.

עוד בימים בהם שאפה 'דגל התורה' לקחת את ראשות העיר לעצמה, נרקם הסכם בין 'דגל' ל'שלומי אמונים', לפיו האחרונים יתמכו במועמד 'דגל' תמורת תמיכה במועמד מטעמם בבחירות של 2023. לאחר שגדולי ישראל מנהיגי 'דגל' הכריעו להיכנס למו"מ מול אבוטבול, הבטיחו בסיעות להמשיך את שיתוף הפעולה גם בסיטואציה החדשה, ולגשת למו"מ כ'בלוק' משותף.

לאחר 3 ישיבות מו"מ משותפות של שלומי אמונים ודגל, הציב אבוטבול תנאי להמשך המו"מ – ישיבה נפרדת עם כל סיעה בנפרד. "הישיבות המשותפות לא הוכיחו את עצמן. בזמן שעם דגל התורה אפשר להתגבר על הפערים ולהגיע להבנות על מתווה ותיקים מסוימים, נציגי כח רק פועלים להכשיל את המשא ומתן", מאשימים בסביבת אבוטבול.

בראיון ל'שטח מוניציפאלי', מתייחס חבר המועצה ובכיר 'שלומי אמונים' בעיר שמעון גולדברג לדברים ואומר: "זה לא סוד שיש הבנות ביננו לבין 'דגל התורה'. לדגל יש אפשרות להתמודד לראשות העיר והם בחרו כרגע לנהל מו"מ מול אבוטבול. בגלל ההבנות ביננו, אנחנו מתנהלים מול אבוטבול במשותף, אני חושב שבאופן מעשי מו"מ משותף הוא יותר פורה ומנטרל את האפשרות למחלוקות וויכוחים, כך שהכל שקוף ומונח על השולחן, מה גם שהסיעות לא דורשות דרישות סותרות כך שזה חוסך לאבוטבול כאב ראש לתווך בין הסיעות".

גולדברג מבהיר נחרצות: "הצגנו דברים ריאליים ומעשיים, הוכחנו בעבר שאנחנו מספקים את הסחורה, תמכנו גם אנחנו וגם דגל באבוטבול כבר 3 פעמים, אנחנו לא באנו למו"מ בכל מחיר, שום דבר לא מובן מאליו. כל עוד שאין הסכמות כל האופציות פתוחות, וכרגע אין הסכמות".

תגובה אחת
  1. אכלו את הדגים המסריחים וסרקו אותם מהעיר
    למה פרוש לא תמך באבוטבול מידית יחד עם כולם הרי בוחריו תומכים ורוצים אותו וכן האדמורי"ם אותם הוא מייצג.
    כעת כדשבקו/שי נשאר מה לחלק כמובן שקודם דגל יקבלו

השארת תגובה