צפו: סיום הש"ס ב'נר ישראל'

ברכסים חגגו מאות אברכי כולל נר ישראל מעמד סיום הש"ס בהשתתפות אלפי בוגרי הכולל וידידי ושותפי הכולל ותושבי רכסים שבאו להוקיר את רבנן ותלמידהון.

במרכז המעמד הוקרן על גבי מסכי ענק 10 דקות תמצית דבריו של נשיא הכולל מיום היווסדו המשגיח הגה"צ רבי דב יפה זצוק"ל על חשיבות הכולל וצורת הלימוד וההספק כשגולת הכותרת דבריו טרם פטירתו כי הכולל התחיל בעשרה וכיום מונה מאות אברכים ולא אתפלא כשיגיעו בקרוב ל – 1000 אברכים.

המשא המרכזי נשא המשגיח רבי דן סגל, לאחמ"כ הוקרנו דברי חיזוק ממרנן ורבנן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין.

במעמד השתתפו רבני ערים וראשי קהילות מכל אזור הצפון וכלל רבני רבני רכסים. בסיום הש"ס ואמירת הקדיש כובד רבה של נשר רבי טוביה בהריר ממייסדי הכולל.

במהלך המעמד הובא מכתבו של האדמו"ר מצאנז שהוקרא ע"י בנו שציין כי בכוונת אביו היה להשתתף במעמד ובעזה"י מתעתד לבוא לכולל בתקופה הקרובה.

טרם המעמד נכנסו ראשי הכולל הרבנים הגאונים רבי מאיר דב מליק, רבי נחום צבי לובאן ורבי יוסף זלזניק למעונם של גדולי ישראל והגישו להם הדפסה מיוחדת של רי"ף עם רש"י על כל הש"ס בהדפסה מיוחדת לקראת המעמד. גדולי ישראל הביעו קורת רוח מרובה מצורת הלימוד בהבנה וידיעת התורה של עמלי התורה.

השמחה לגומרה של תורה נמשכה עד השעות הקטנות כשראש הכולל רבי נחום לובאן ביקש מכל הציבור לומר יחד עם אברכי הכולל נשמת כל חי. בסיום המעמד הוגש הוקרה מיוחדת למנהל הכולל רבי אברהם ציטרנבוים על מסירותו המופלאה יחד עם חברי ההנהלה ישי בבי, משה וכסלר וחיים ליכט.

השארת תגובה