פגע וברח: אחיות יפוצו ב-140 אלף שקלים

שתי אחיות מאשדוד נפגעו בתאונת 'פגע וברח'. יפוצו ע"י קרן 'קרנית' ב-140 אלף שקלים

תאונה כביש 4
תאונה כביש 4
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שתי אחיות, בנות 17 ו-20 נפגעו בתאונת 'פגע וברח' בזמן שניסו לחצות את הכביש במעבר החציה ברחוב הציונות 9 באשדוד.

האחות הבוגרת נפגעה בצורה קשה יותר, בעוד אחותה הקטינה יצאה מהתאונה בחבלות קלות בלבד. השתיים הספיקו לרשום את מספר הרכב הדורס, והנהג שברח נתפס – הועמד לדין פלילי והורשע, אך לרוע המזל – התגלה כי נהג ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף.

לדברי עו"ד חיים פרנק, המייצג את השתיים, כאשר מעורב רכב בתאונה עם נפגעים, מאפשר 'החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים' (הפלת"ד) לתבוע את קרן 'קרנית' – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אשר תפקידה לפצות נפגעי-גוף מתאונות דרכים – במקרים בהם לא ניתן למצוא גוף או אדם שניתן לתבוע ממנו פיצויים, למשל בתאונות 'פגע וברח'.

בכתב התביעה, אותו הגיש עוה"ד פרנק נגד 'קרנית' – נטען כי האחות בת ה-20 אובחנה ע"י אורתופד כסובלת מרגישות והגבלה בתנועות בגב התחתון ובברך שמאל. עוד נטען כי היא תזדקק בעתיד לטיפולים רפואיים, ותסבול לאורך חייה ממגבלות שיקשו עליה במציאת מקום עבודה.

בתביעה התבקש בית משפט השלום בירושלים, לחייב את קרן 'קרנית' בפיצוי האחיות על נזקיהן, כאשר רוב הסכום נתבע בשם האחות הבוגרת.

בימים אלה הגיעו הצדדים להסדר הפשרה לפיו תפצה 'קרנית' את האחות הבוגרת, ואת הוריה (המשמשים כאפוטרופוס חוקי לאחותה) בסכום של 140 אלף שקלים.

האחות הגדולה שספגה את הפגיעה הקשה יותר מבין השתיים, פונתה ממקום התאונה למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים "קפלן". הצעירה אובחנה ע"י אורתופד כסובלת מרגישות בברך ובמרפק שמאל ומהגבלה בתנועה, ונשלחה לטיפולי פיזיותרפיה ולקבלת טיפול תרופתי.

בבדיקה נוספת שערך האורתופד לצעירה, מספר חודשים לאחר התאונה, אובחן כי היא סובלת מרגישות והגבלה בתנועות בגב התחתון ובברך שמאל. הצעירה מתקשה בישיבה, בעליה וירידה במדרגות, בהרמת משאות ובביצוע במאמץ.

עו"ד פרנק טען עוד כי בעקבות מגבלותיה הומלץ לה ע"י האורתופד על רכישת מדרסים, והיא נדרשה להימנע מעמידה ממושכת, ריצות והרמת משאות כבדים. הצעירה זקוקה לעזרה בפעולות שונות ולטיפולים רפואיים ממושכים, ולטענתו פגיעות אלו יקשו על הצעירה במציאת מקום עבודה.

בכתב התביעה שהוגש לבימ"ש השלום בירושלים, דרש עו"ד פרנק למנות מומחה רפואי מתחום האורתופדיה מטעם בית המשפט שיגיש את חוות דעתו לגבי מצבה של הצעירה.

הצדדים הגיעו להסכמה ומונה מומחה רפואי מוסכם אשר קבע לתובעת נכות צמיתה בשיעור של 5%.

בימים אלה הגיעו הצדדים להסדר פשרה לפיו תשלם קרן 'קרנית' לאחות הבוגרת ולהוריה (המשמשים כאפוטרופוסים טבעיים לאחותה הקטינה) פיצוי בסכום של 140 אלף שקלים.

עוה"ד חיים פרנק מאשדוד http://haimfrank.co.il עוסק בדיני נזיקין, בתביעות אזרחיות ובנדל"ן.

השארת תגובה