ועידת אלעד בנושא נוער מתמודד

לשכת עורכי הדין ומחלקת הנוער בעיריית אלעד קיימו פאנל בנושא נוער מתמודד בעיר • במהלך הערב פרשה השופטת שרון עצמון הלוי את תפישת העולם המשפטית שיקומית

ישיבת מועצה עיריית אלעד
ישיבת מועצה עיריית אלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר התקיים במרכז נוער אירוע רב רושם בשילוב פאנל בהשתתפות מרבית עורכי הדין המתגוררים בעיר ועו"ד נוספים שבאו מחוץ לעיר. הערב היה בחסות עיריית אלעד לטובת הנושא שמאוד קרוב לליבו של ראש העיר.

בפאנל שנערך בהנחיית יו"ר מחוז מרכז בלשכת עוה"ד, בנושא נוער מתמודד, השתתפו השופטת שרון עצמון הלוי אשר פרשה את תפישת העולם המשפטית שיקומית, על מנת לתת הזדמנות שנייה לכל נער/ה שמוכן להתמודד ולעמוד בגבולות שהמערכת תציב לו. היא ספרה על ימי עומס בדיונים בתיקים שמגיעים לשולחנה מהעיר ואף הזמינה קבוצות של בני נוער לאולם השפיטה שלה, על מנת להכיר מקרוב את הדין הפלילי ואיך לא להסתבך אתו.

מנהלת מחלקת נוער מהסנגוריה הציבורית, עוה"ד מרי גונטר אשר דיברה על השירות והזכאות לעו"ד מטעם הסנגוריה ע"פ חוק הנוער, לימדה את אנשי המקצוע איך לעמוד על הזכויות של בני נוער המגיעים לשירותם.

מנהל מחלקת נוער בעיר, יחיקם גמליאל, סיפר על כל המיזמים שהעירייה יוזמת לבני נוער , כמו העסקת בני נוער באירועים המופקים על ידה, כסדרנים ושאר דברים שעזרתם נצרכת, כשהעיר יכולה להוות מודל לחיקוי לערים אחרות.

הרב אדר אלון שעוסק שנים בבני נוער, עמד על הצורך של חובת דיווח על נער/ה, הנמצאים רגע לפני נפילה, מכיוון שיש מלא תוכניות לעזור לנוער זה. כשלרגע שאחרי, הוא קרא לעירייה לערוך מעקב לנערים לפני שיהיה מאוחר.

ראש העיר ישראל פרוש בירך את המשתתפים ואף ישב לשיחה עם השופטת במהלכה דנו בבעיות הנוער בעיר. פרוש אף קרא לעו"ד לקחת חלק במערך שי"ל (שירות יעוץ לתושב), על מנת לתת מענה ויעוץ ראשוני חינם לתושבים. כן קרא לחברים בהנהגת הלשכה, להכיר בצרכים של בני הנוער המתמודד עם בעיות לא פשוטות.

עו"ד אבי חימי ממונה מחוז מרכז בלשכת עו"ד אמר: "אני מזהה ייחודיות בעורך הדין החרדי, יש בו דרך ארץ וחשיבה מיוחדת זה כנראה תוצאה של הלימוד בעולם הישיבות". חימי הופתע לגלות שיש כשישים עו"ד חרדים בעיר ומאוד התרשם מהמקצועיות שלהם ומהערך המוסף שהם מביאים למקצוע עריכת הדין. הוא קרא להם להשתלב בלשכת הקשר בנושאים המקצועיים. כחברים שמשלמים דמי חבר ללשכה הם יקבלו את כל הפעילות המותאמת לאופי של המגזר החרדי.

את הערב סגר יו"ר ועדת אלעד וסגן יו"ר המחוז בלשכה, עו"ד משה תורג'מן. בדבריו העלה את הצורך לחבר בין הגורמים בקהילה, על מנת להתמודד עם הנושא הכאוב של נוער מתמודד. כמו כן קרא לחברים, יחד עם חברי הנשיאות – לקחת חלק בלשכת הקשר ואף התחייב להיות לרשותם כדי לתת שרות טוב יותר.

בחלק של המעורבות בקהילה, הוחלט על מתן שירותים משפטיים בחינם למעוטי יכולת הזכאים ע"פ מבחני הכנסה, המדובר במתן יעוץ ראשוני בחינם ע"י מיטב עורכי הדין ע"מ להיות מעורב בנעשה בקהילה. השירות יינתן בימי שישי בלשכת הקשר אלעד במשרדו של עו"ד משה תורג'מן ברח' שמאי 1 מרכז מסחרי יהלום. לתאום 035668808.

השארת תגובה