אבוטבול: "דגל חשבו שנפלו עם מטומטם"

המגעים בין 'דגל התורה' לראש עיריית בית שמש נקלעו למבוי סתום • אבוטבול: "הם רצו, שאגיד על הכל 'קחו חמודים, מה עוד אתם רוצים'?" • במקביל, חב"ד יוצאת לדרך עצמאית

משה אבוטבול, צילום יעקב לדרמן (31)
משה אבוטבול, צילום יעקב לדרמן (31)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארוכה הדרך לראשות העיר: המו"מ בין 'דגל התורה' לבין ראש העיר משה אבוטבול נקלע למבוי סתום, לאחר שהצדדים מתבצרים בדרישותיהם. ב'דגל התורה' מפנים את החיצים כלפי אבוטבול שלדבריהם מגיע בחוסר רצינות לשולחן הדיונים, אבוטבול מצדו, משיב אש בראיון ל'שטח מוניציפאלי'.

ביום ראשון, התכנסו הצדדים בשנית סביב שולחן הדיונים, כאשר מצד אחד ניצבו נציגי 'דגל' ו'שלומי אמונים' – הבאים כגוש משותף – ומהעבר השני ניצב אבוטבול. אל הפגישה, אמור היה אבוטבול להגיע עם תשובות קונקרטיות על דרישות 'דגל', במרכזן סגנות נוספת, שליטה במועצה דתית, תיק החינוך וועדת ההקצאות.

אך בסיכומה של פגישה, הצדדים יצאו מאוכזבים ונקלעו למבוי סתום. לאחר שבקשת אבוטבול לשבת למו"מ משותף יחד עם אגודת ישראל נדחתה על הסף, דרש אבוטבול מצדו לשבת עם 'דגל' ו'שלומי אמונים' בנפרד, כך שמרבית המו"מ סבב בהתכתשויות טכניות ולא בנושאים מהותיים.

בראיון ל'קו עיתונות', לא מהסס אבוטבול להעביר מסרים גלויים לעמיתיו לשולחן המו"מ ומבקש מהם להיכנס לפרופורציות. "אמרתי להם שאני רציני בכוונותיי, אני גם אופטימי, לא הגעתי לשולחן המו"מ בכדי לצאת ידי חובה, אבל יש דרך לנהל מו"מ. 'דגל' מבקשת 4 תפקידים שנמצאים בידי אחרים, אי אפשר לבוא ולקחת אותם בלי לתאם, הם מבקשים ליב"ה, זה דורש פרק זמן, עבודה משותפת – אבל הם לא מבינים ורואים את זה כפגיעה; מה הם חשבו, שהם יבואו, יבקשו, ואני אגיד להם 'כן, בבקשה קחו הכל, מה עוד אתם רוצים חמודים?' מה הם חשבו שהם נפלו פה עם מטומטם או מפגר…?"

אבוטבול מוסיף ומפרט: "המועצה הדתית מוחזקת בידי ש"ס, לבוא ולקחת מהם את בלי תיאום זה לא דרך ארץ, הסגנות מובטחת לארנרייך, הרי הם באו ראשונים, צעדו איתי מתחילת הדרך, היה מותר לי להבטיח להם אפילו שהם חסידי גור…? מה, אין פה כבוד?"

למרות הכל, טוען אבוטבול כי בפגישה הודיע לעמיתיו על "התקדמות טובה גם לגבי ההקצאות – במודל מסוים של מעורבות אוניברסלית, לא מעורבות של אדם אחד – וגם במועצה הדתית – בצורה כזו או אחרת – גם בתיק החינוך יש תזוזה, כלומר, הם קיבלו תשובות שאפשר להסיק מהן דברים לטובה".

כך או אחרת, נראה שכעת הדברים עברו למגרש הארצי וכל הצדדים מחכים להוראות ראשי המפלגות בכנסת, שצפויים להיות מעורבים עמוקות בנעשה בזירה הבית שמשית.

ובתוך כך, הפתעה חדשה הגיעה השבוע מכיוונה של חסידות חב"ד. במכתב עליו חתומים שלוחי וגבאי החסידות בעיר, מודיעים אלו על יציאה לדרך עצמאית ודרישת נציג מטעמם במועצת העיר. בסיבוב הראשון של בחירות 2013, תמכו חב"ד במאיר בלעיש ובסיבוב השני העניקו את תמיכתם ל'כח' של שלומי אמונים', וכעת, נראה שהם מחפשים בקעה להתגדר בה.

מי שמוצג כנציג החסידות למועצת העיר הוא ישראל מנדלסון, שטוען כי החסידות היא זו שאחראית על הכפלת כוחה של 'שלומי אמונים' ממנדט בודד לשתי מנדטים בבחירות האחרונות, תוך שהוא מעריך את מניין קולות הקהילה בכ-1,000. למרות הדברים, הערכה הרווחת בבית שמש היא שחב"ד 'שווה' מאות קולות בודדים בלבד.

תגובה אחת
  1. הבטחות צריך לקיים

השארת תגובה