הילדים יראו את סבא – נגד רצון אבא

ניכור הורי
ניכור הורי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הסכסוך בין הסבים לאב, שהגיע לבוררות בעולם התחתון – הסתיים בפשרה בביהמ"ש למשפחה

מאבק חריף על הזכות של הסבים להתראות עם נכדיהם הסתיים בפשרה בחסות בית המשפט לענייני משפחה.

הסכסוך פרץ בעקבות מותה הטרגי של בתם של הסבים ממחלה קשה, בהותירה אחריה אלמן ושני יתומים. לדברי עוה"ד הלנה שמחי המייצגת את הסבים הם סעדו את בתם במהלך מחלתה, ודאגו לכל צורכי נכדיהם, בעוד האב ממשיך לעבוד ולפרנס את המשפחה.

לאחר מותה הטרגי  של הבת, פרצה מריבה קשה בין האלמן לסבים, וכתוצאה ממנה הוא סירב להמשיך לאפשר לסבים להתראות עם נכדיהם האהובים.

האב טען באוזניי ילדיו שהוא מסרב לאפשר להם לבקר את הסבים מכיוון שהסב סיפר לאנשים שהוא "אבא לא טוב".

מאמציי הסבים לפייס את האב לא צלחו  והצדדים פנו לבוררות של העולם התחתון.

אך להבדיל מהמתרחש בסדרות הטלוויזיה, פניה זו לא זירזה את הפתרון, הבוררות בין הצדדים התפוצצה, הסכסוך בין הצדדים החריף, והתדרדר לתלונות הדדיות במשטרה.

רק לאחר שנים של מאבק מר ועקר, פנו הסבים לסיועה של עוה"ד הלנה שמחי, העוסקת בדיני משפחה, אשר הגישה בשמם תביעה לביהמ"ש לענייני משפחה, במסגרתה ביקשה מבית המשפט לחייב את האב לאפשר הסדרי ראייה ראויים בין הסבים לנכדיהם.

לדברי עוה"ד שמחי, הזכות של סבים לשמור על קשר עם נכדיהם, הינה זכות בסיסית המוקנית על פי החוק והפסיקה.

לדבריה, בתי המשפט בישראל קבעו כבר פעמים רבות כי קשר אמיץ בין נכדים לסבים אינו מיטיב רק עם הסבים, אלא שיש לו תרומה חשובה לטובת הילדים, ועל כן, הורה שלא יאפשר קיום קשר טבעי שכזה, עלול למצוא את עצמו סובל מסנקציות הולכות ומחריפות מצד בית המשפט.

לדברי עוה"ד שמחי היא נהלה מאבק בבית משפט לענייני משפחה תוך שימוש בכלים מקצועיים רבים שלא הותירו כל ברירה בידי האב אלא להסכים לקיים קשר בין הנכדים לסבים על בסיס שבועי קבוע, קשר שנשמר על ידי הצדדים בקפדנות.

עו"ד הלנה שמחי http://www.helenasimhi.co.il  עוסקת רבות בדיני משפחה, גירושין, כתיבת צוואות, מאבקי ירושה ועזבונות.

השארת תגובה