"לסרי רע לחרדים ונשלט בידי עבריין"

כשהיא ניצבת בעין הסערה לאחר התפוצצות פרשת ההקלטות ולאחר שדרעי תמך ביריבה, מסירה המועמדת הלן גלבר את הכפפות בראיון נרחב • על לסרי: "זה כבר לא אני מולו אלא אני והציבור מול ג'קי", על אגודת ישראל: "יש מגעים", על סערות השבת: "שתקתי ושילמתי מחיר"

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יומיים אחרי שיו"ר ש"ס אריה דרעי עשה את הצעד הראשון והודיע על תמיכתו ביחיאל לסרי לראשות העיר, התפוצצה בקול רעש גדול פרשיית הקלטות, בהן נשמעת המועמדת המתחרה, הלן גלבר, כשהיא מציעה, לכאורה, הטבות ליזם נדל"ן תמורת תמיכה בה. בראיון ל'שטח מוניציפאלי', הודפת גלבר את הטענות, מסבירה לראשונה את שתיקתה במאבקי השבת ומבקשת את אמון הציבור החרדי.

בהקלטות שפורסמו ב-ynet, נשמעת גלבר משוחחת עם איש עסקים בשם ולדימיר, המשקיע באשדוד, ומבקשת ממנו לסייע במימון לקמפיין הבחירות. גלבר נשמעת מציעה לבן שיחה להעביר כסף, לכאורה, תוך עקיפת חוק מימון המפלגות. במטה גלבר טענו בתוקף כי הכל נעשה לפי חוק וכי מדובר בהכפשות יזומות.

בראיון ל'קו עיתונות', מכוונת הלן גלבר את האש כלפי האיש החזק בעיר ופטרונו של לסרי, ג'קי בן זקן: "הוא עבריין מורשע שמשתמש בלסרי לצרכיו, הוא רואה שאני זו שמובילה בסקרים ולכן הוא הזיז את לסרי ומנהל בעצמו את המערכה המכוערת נגדי, זה כבר לא אני מול לסרי אלא אני והציבור מול העבריין ג'קי. הוא הפר את תנאי שחרורו ובקרוב אגיש עתירה שתחזיר אותו לכלא, לא אתן לו לפגוע בתושבי אשדוד".

באופן אבסורדי משהו, הפרשייה הנוכחית מיצבה את מועמדותה של גלבר כמרכזית מול ראש העיר לסרי, כאשר המועמד הנוסף, סניה כצנלנסון, מסכם תקופה ארוכה בה מועמדותו לא מצליחה להמריא. סקרים שנערכים בעיר עדיין לא מצליחים לשקף מגמות דרמטיות, אך נראה שמצבו של לסרי לא משופר, ובמידה והאופוזיציה תתאחד מולו – כפי שסוכם ביניהם עקרונית – הרי שכיסאו נמצא בסכנה.

בניגוד לש"ס, הרי שב'אגודת ישראל' – המחזיקה ב-4 חברים במועצת העיר – טרם החליטו במי לתמוך. בתנועה החסידית מעדיפים לשמור את הקלפים צמוד לחזה ולהכריז על תמיכה ברגע האחרון.

• יש סיכוי שהציבור החרדי יתמוך בך?

"ישנם מגעים עם כמה קהילות חרדיות בעיר, אולם מוקדם לחשוף אותם".

• לסרי 'חטף' מהאופוזיציה החילונית על תמיכת דרעי בו.

"למען מרקם החיים בעיר אני מקווה שהציבור החרדי לא יבחר בלסרי שלמעלה מ-80% של ציבור התושבים באשדוד רואה בו אויב. זה יוביל את מערכת הבחירות למלחמות חרדים חילונים שיפוררו את האיזונים העדינים בין האוכלוסיות השונות באשדוד. זה לא טוב לחרדים, זה לא טוב לעיר".

"לכן, למרות שאני מובילה בסקרים גם בלי תמיכת החרדים, אעשה כל מאמץ כדי שהחרדים יהיו שותפים במהפך שנביא לאשדוד, כולל שותפותם המכובדת בקואליציה שאקים. לסרי הוא ראש עיר רע גם לחרדים וגם לחילונים, והגיע הזמן שתהיה לאשדוד מנהיגות שתדע לכבד את כל הקהלים".

• אולי הגיע הזמן לתת תשובה לציבור: איך את, שבכל נושא משמיעה את קולך ברמה, איך לא הבעת דעה בכל סערות השבת?

"בחרתי שלא להתערב במשבר השבת כשהרוחות סערו והתסיסו, למרות ששילמתי על כך מחיר ציבורי ותדמיתי. אני סבורה שהבעיה היא לא החרדים ולא החילונים, אלא הנהגת העיר שלא השכילה לנהל את העיר בלי לשסות מגזר במגזר. לא היינו צריכים להגיע למצב הזה, יש מקום להידברות מכובדת בין הצדדים ואני בהחלט מתכוונת לפתור את הסוגיה הזו".

השארת תגובה