ישראלי עם 'רקע מחו"ל'? – ישיבה חדשה

בשל הביקוש הרב, מקים רבי אהרון יוסף סקלאר ישיבה קטנה חדשה, המיועדת עבור תלמידים ישראלים עם רקע מחו"ל • מרן שר התורה: "יסוד וקנין הכל על ידי עבודת התפילה"

תולדות צבי
תולדות צבי

רבי אהרון יוסף סקלאר, העומד בראש הקהילה והכוללים היוקרתיים "תולדות צבי" בירושלים, מקים ישיבה חדשה עבור תלמידי הישיבות שסיימו את הישיבה הקטנה ועולים כעת לישיבה גדולה.

ראש הישיבה שבמשך עשורים משמש כאבן שואבת עבור הקהילה האמריקאית הגדולה בירושלים, מקים גם את הישיבה החדשה שבראשותו עבור תלמידי ישיבות מישראל עם רקע מחו"ל.

השבוע נועד ראש הישיבה במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, ודן לפניו אודות צורת הישיבה וצביונה, מרן הגר"ח שמע על ההצלחה הגדולה שזכתה הישיבה עוד קודם לפתיחתה כאשר רבים מתדפקים על דלתותיה, כמו כן צוין בפני הגר"ח כי ראש הישיבה הגרא"י סקלאר זוכה לסיעתא דשמיא במפעלותיו הרבים, וכבר עשרות בשנים שהוא מכוון ומדריך דרכם של המונים הצועדים לאורו ורואה ברכת ה' בהכרעותיו.

הגר"ח הדגיש בפני ראש הישיבה כי יסוד וקנין הכל משיגים רק על ידי תפילה ולא שייך שבחור יקבל אהבת תורה ויראת השם טהורה ללא שעמל ומתייגע על עבודת התפילה. לסיום, בירך מרן הגר"ח קנייבסקי את ראש הישיבה בברכת ברכה והצלחה.

קהילת "תולדות צבי" נוסדה בירושלים לפני קרוב לשלושים שנה, בעידודם של גדולי הדור שסמכו עליו את ידיהם. מאות משפחות נכרכו אחרי ראש הישיבה והקהילה הלכה ושגשגה כאשר רבים מצטרפים וחפצים ליהנות מאורו של ראש הישיבה.

תלמידיו מספרים כי בכל שעות היום והלילה ניתן לקבל ממנו הדרכה והכוונה. ראש הישיבה מיטיב לרדת עד הפרטים הקטנים ביותר ולקלוע לשורש הבעיה. תלמידיו מציינים כי על אף רום פסגתו הרוחנית ראש הישיבה יודע ומבין בנפש הבחורים ובכל ענין ונושא שואבים הם ממנו עצה ותושייה.

תלמידיו הרבים מפארים את הקהילות היהודיות בארץ ובעולם, ורבים מהם משמשים כראשי ישיבות ומרביצי תורה, משגיחים ורבני קהילות במקומות שונים בעולם.

לאחר ביקוש גדול שגבר עם השנים מצד תלמידיו שביקשו מראש הישיבה שידריך את צעירי הצאן החפצים להתקרב גם הם בדרכי הלימוד ובדרכי העיון והבקיאות, המוסר והמחשבה, נענה ראש הישיבה, והכריז על פתיחת הישיבה, שכאמור עוד קודם פתיחתה רבים נרשמו ונרשמים בימים אלו בניסיון לתפוס את מקומם בין ספסלי הישיבה.

הרישום האדיר מנוהל בהצלחה גדולה על ידי תלמידו ומקורבו הרב אריה ליכטמן, וכשצוות הישיבה ורבניה יושבים בימים האחרונים על רשימת שמות התלמידים החפצים להתקבל לישיבה, המתארכת מידי יום, וביחד עם ראש הישיבה יקבעו לבסוף את הרשימה שתפאר את ספסלי הישיבה.

בנין הישיבה המפואר ממוקם בשכונת סנהדריה בירושלים, והנהלת הישיבה – שהדאגה לתלמידים ברוחניות ובגשמיות עומדת אל מול עיניהם כל העת, דואגת כבר בימים אלו לגשמיות הישיבה ברמה הגבוהה ביותר. חדרים ממוזגים ונוחים יעמדו לרשותם של התלמידים, והאוכל יהיה אף הוא ברמה הגבוהה ביותר.

השארת תגובה