מחר: כנס אלפים בבנייני האומה

אלפי לומדי רשת 'אחוות תורה' צפויים להשתתף מחר באירוע הוקרה ענק שייערך בבנייני האומה, בהשתתפות מרן נשיא ה'מועצת' הגר"ש כהן

אחוות תורה 2
אחוות תורה 2

רבני ומנהלי רשת "אחוות תורה" – רשת הכוללים לבני תורה העמלים לפרנסתם, עסוקים בימים אלו בהיערכות מיוחדת לקראת הוועידה הגדולה "ששמת חלקנו", שתיערך מחר (ה') בבנייני האומה בירושלים, לכבוד אלפי הלומדים העושים תורתם קבע ומלאכתם עראי.

גדולי ישראל וראשי ישיבות מכל החוגים והעדות צפויים לפאר את שולחן המזרח על הבמה הגדולה באודיטוריום הענק של בנייני האומה, ובהם נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן. באירוע יוקראו מכתבי ברכה ממרנן ורבנן גדולי ישראל, ולאחר מכן המשתתפים ייהנו מתוכנית אומנותית מרהיבה שתמחיש את חשיבותם של הלומדים ברשת "אחוות תורה".

בחודש האחרון חולקו הזמנות וכרטיסי כניסה לאלפי הלומדים ב-83 הסניפים הפרוסים ברחבי הארץ. תגובות רבות זורמות כל העת למשרדי הארגון, מלומדי הרשת אשר מביעים את הערכתם והוקרתם על הפעילות הענפה של "אחוות תורה", המעניקה מעטפת תורנית רחבה לבוגרי הישיבות והכוללים שנאלצו לצאת לעולם המעשה.

ברשת "אחוות תורה" מדגישים כי מטרת האירוע היא להוקיר ולהעריך את אלפי הלומדים שמגיעים מדי ערב לכוללים, לאחר יום עבודה עמוס ומעייף, ופותחים בלימוד של שעתיים בעיון. "זו מסירות נפש שאין כדוגמתה", אומר ל'קו עיתונות' הרב משה בינדר, מנהל הרשת. "מדובר באלפי אנשים שכל מה שמעניין אותם זה להישאר בני עלייה גם כשהם נאלצים להיות מחוץ לארבע אמות של הלכה, וזאת הדרך שלהם לשמור על הברען הישיבתי ועל הטעם בלימוד".

עוד מוסיף הרב בינדר: "באירוע נחשוף את החזון של אחוות תורה לשנים הבאות ונכריז על מבצע הצטרפות חסר תקדים. המטרה שלנו היא שכל בן תורה שיצא לעולם המעשה ימצא את מקומו בין ספסלי בית המדרש של 'אחוות תורה' ויוכל לקבל מעטפת תורנית ורוחנית מלאה".

השארת תגובה