שוחד: המיליונר החרדי ירצה עונש מאסר

מוריי הברפלד, טייקון חרדי אמריקני, ירצה עונש מאסר בפועל לאחר שהודה במסגרת עסקת טיעון בעבירות שוחד, מרמה ושחיתות

מוריי הוברפלד (צילום: מתוך "lostmessiahdotcom")
מוריי הוברפלד (צילום: מתוך "lostmessiahdotcom")
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דרמה ברחוב החרדי בניו יורק: המיליונר החרדי מוריי הברפלד הודה במסגרת הסכם טיעון בעבירות שוחד, מרמה ושחיתות והוא ירצה 6 עד 12 חודשי מאסר בפועל.

במסגרת הפרשיה שהתפוצצה לפני כשנתיים, אז כפר הברפלד בהאשמות, הוגש כתב אישום לפיו קיבל מהברפלד נשיא האיגוד המקצועי לשוטרים וסוהרים בניו יורק, נורמן סיטברוק, סכום של 60 אלף דולר והבטחה לסכומי כסף נוספים, על מנת שישקיע 20 אלף דולר מכספי הפנסיה של האיגוד לקרן הגידור שהקים הברפלד בעבר – קרן פלטינום.

על אף שהכחיש זאת, טענו סוכני ה-FBI כי הברפלד עדיין קשור לקרן הגידור ואף מחזיק בהשפעה גדולה בה.

על פי התביעה, השתמש המיליונר החרדי מורי הברפלד בחשבונית פיקטיבית כדי להסוות את תשלום השוחד שבוצע באמצעות רכישת כרטיסים לאירועי ספורט מקומיים.

עוד נכתב בכתב האישום, כי מי שתיווך בין סיטברוק והברפלד הוא לא אחר מאשר איל הנדל"ן החרדי יונה רכניץ, שעם התפוצצות הפרשה הודה בכל האשמות במסגרת הסכם "עד מדינה" בפרשה. לרכניץ ידידות קרובה לראש העיר ויחד עם שותפו ג'רמי רייכברג הם מכרו משקאות חריפים באופן לא חוקי וביקשו כי המשטרה תעלים מהם עין.

מעדותו של רכניץ עולה כי בנוסף לתשלומי השוחד והתיווך בין הברפלד לסיטברוק, הוא אף 'פינק' אותם בטיולים לישראל, לרפובליקה הדומיניקנית, לאיים הקריביים, ללונדון, לרומא וללאס וגאס.

השארת תגובה