תאומים? שני ההורים יצאו לחופשת לידה – יחד

הכנסת העבירה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק "התאומים" של חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני). הצעת החוק אומרת כי מחודש אוגוסט הקרוב, תתאפשר חופשת לידה גם לאבות אשר נולדו להם תאומים ושלישיות

יואל חסון
יואל חסון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

״חוק התאומים״ של יו״ר סיעת המחנה הציוני חבר הכנסת יואל חסון, אושר היום (יום ג) בכנסת בקריאה שניה ושלישית וייכנס לתוקף מאוגוסט הקרוב.

בעקבות החוק אבות לתאומים ושלישיות יוכלו לצאת לחופשת לידה בתשלום לתקופה של בין שבוע לחודש, יחד עם האמא, ולפי בחירת ההורים.

הצורך בחוק ובתיקון המצב עלה נוכח הקשיים הייחודיים והכפולים עמם מתמודדים הורי תאומים ושלישיות.

המצב כיום הוא אם לתאומים זכאית לתוספת של שלושה שבועות לתקופת הלידה וההורות בתשלום (כלומר 18 שבועות במקום 15). תיקון החוק יאפשר להורי תאומים להחליט במשותף שהאב "ייקח" עד שבועיים מהתוספת אותה האם מקבלת, מיד לאחר הלידה ובמקביל לאם.
משמעות החוק היא ששני ההורים יוכלו לשהות יחד בחלק מזמן חופשת הלידה וכך יוכל האב להעניק את העזרה הכל כך נצרכת בזמן לידת תאומים או שלישייה

יוזם החוק ח״כ חסון אמר: ״החוק שעבדתי למענו זמן רב הגיח לאוויר העולם אחר מאמצים מרובים והוסיף כי הוא גאה בחוק כמו"כ חבר הכנסת חסון מסר תודה מיוחדת לשר הרווחה חיים כ״ץ וח"כ רחל עזריה שסייעו לרתום את הממשלה לתמיכה בחוק.

עוד הוסיף חסון כי "הגיע הזמן לאפשר לכל זוג הורים לחלוק לפי הצרכים האישיים שלהם את אחריות הטיפול בילדים.

השארת תגובה