יו"ר מרצ מציעה: תחבורה ציבורית בחינם

הפתרון לזיהום האוויר אליבא דחברת הכנסת זנדברג נמצא בקבלת החלטה אסטרטגית למתן שירותי נסיעה ציבורית חינם אין כסף – "בעוד עשור תהיה בישראל תחבורה ציבורית בחינם. למה? כי זה יקרה בכל העולם"

אגד הסעים
אגד הסעים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יושבת ראש 'מרצ' חברת הכנסת זנדברג מציעה, כי הדרך לפתרון בעיית זיהום האוויר נמצא מבעד להחלטה להעניק שירותי תחבורה ציבורית לאזרחי ישראל חינם אין כסף.

בהודעה שפרסמה תחת הכותרת "הנה תשובה קלה לשאלה קשה", היא מנפיקה את מקוריות התשובה.

"איך לשכנע ישראליות וישראלים לעזוב את הרכב ולעבור לתחבורה ציבורית? נפעיל תחבורה ציבורית בחינם. נשמע מוזר? זה לא". לדבריה, "זה הדבר ההגיוני ביותר לעשות".

"בכל שנה מדינת ישראל מאבדת 15 מיליארד שקלים כתוצאה מנזקי תחבורה: תאונות דרכים, אבדן שעות עבודה, צריכת דלק וזיהום אוויר. לא חבל? תחבורה ציבורית חינם תעלה לנו 4 מיליארד שקלים בשנה". חושפת זנדברג.

"רבים מהישראלים והישראליות מבלים יותר זמן ברכב מאשר עם הילדים. באסטוניה התחילו השבוע בתהליך מדהים – תחבורה ציבורית חינם לכל אזרח. זה סביבתי, מהיר, ירוק ובעיקר זה אורח החיים העתידי. בגאופינג בסין זה עובד כבר מ-2013 ובשנתיים הראשונות עלה מספר הנוסעים פי ארבע".

"אני מבטיחה לכם שבעוד עשור תהיה בישראל תחבורה ציבורית בחינם. למה? כי זה יקרה בכל העולם. אבל החכמה היא לא לסגור פערים, אלא להיות ראשונים וחדשניים".

השארת תגובה