חצר הגאון הדומיננטי דורשת 'נציג בכיר'

מוסדות הגאון רבי חיים רבי, בסיס כוח תורני כביר של תנועת ש"ס, מבקשים ביטוי במועצת העיר • המועמד: יועץ ארגוני רב מוניטין • יחסי הכוחות, הוועדה החדשה ותגובת הסגן – כל הפרטים

הקבלת פני הרב חיים רבי, צילום יעקב כהן (14)
הקבלת פני הרב חיים רבי, צילום יעקב כהן (14)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

האם היחסים ההרמוניים בתוך סיעת ש"ס חולון עומדים בפני טלטלה? קולות נחרצים שעולים באחרונה מחצר הגאון רבי חיים רבי, דורשים לשלב בבחירות הקרובות נציג מטעמם במקום בכיר ברשימת המפלגה. ויש גם שם חם על הפרק: אלון חאמי, יועץ ארגוני ואשף פוליטי מוכר ומוערך.

תנועת ש"ס בחולון היא אחת הדומיננטיות בעירייה ומהווה מעוז ש"סי בולט ומאגר קולות בלתי אכזב בבחירות הארציות. היא מחזיקה בחמשה חברים במועצת העיר שהם הסיעה השנייה בגודלה, אחרי סיעת ראש העיר.

הציבור התורני-ספרדי בעיר נאמן למספר חצרות שמהוות מגדלור רוחני ואשר ראשיהם מנווטים גם את הפוליטיקה המקומית. בין הדמויות המוכרות בעיר נמנים הרב אברהם מוגרבי, הרב בנימין שער והרב יצחק דיין. מי שנמצא בעמדת השפעה בכירה ביותר הוא הגאון רבי אברהם יוסף, לשעבר רב העיר.

אך מעל כולם, בולטים בחולון מוסדות 'עטרת חכמים' בראשות הגאון רבי חיים רבי. במוסדות מתחנכים מאות בני תורה, והרב עצמו נחשב לדמות בכירה ומוערכת בעיר הן בקרב הציבור החרדי והן בציבור הכללי. על פיו יישק דבר ואין כמעט אירוע משמעותי אליו הרב לא מוזמן.

למרות מעמדו, גורמים במוסדות 'עטרת חכמים' קובלים על כך שבניגוד ליתר הרבנים – המחזיקים בנציג מטעמם ברשימת ש"ס – קולו של הרב רבי לא נשמע מספיק במערכת העירונית. על פי גורמים מעורים, בשיחות פנימיות, מעלה הרב מפורשות דרישה לשלב נציג מטעמו ברשימה.

מי שמדובר בו נכבדות לתפקיד הוא אלון חאמי, איש נמרץ ורב פעלים, שעומד מאחורי הקמת מוסדות חינוך, רווחה וחסד בחולון ובכלל. בין היתר הקים מרכז רוחני בשכונת ג'סי כהן, את מוסדות 'האיש משה', תלמודי התורה 'בני מנחם' ו'פרי שעשוע', עמותות וגני ילדים.

בשנים האחרונות פרש חאמי כנפיים הרבה מעבר לגבולות העיר, משמש כיועץ עסקי ואסטרטג למוסדות רבים ומוכר היטב במסדרונות משרדי ממשלה. הוא נחשב לתלמידו הקרוב של הרב רבי, שככל הנראה יבקש לראות אותו במקום גבוה ברשימת ש"ס.

יצוין כי היחסים בין הגר"ח רבי לבין יו"ר ש"ס אריה דרעי משופרים, ודרעי דואג לתחזק אותם ולהגיע למוסדות מדי חג, דינר ותקופה. על פי הנראה, הדרישה לא צפויה לגרום למתיחות והדברים ייסגרו ברוח טובה.

בשיחה עם יו"ר ש"ס חולון וסגן ראש העיר, מתעקש חיים זברלו כי מעולם לא שמע על דרישה שכזאת ומדגיש כי ההחלטה כלל לא נתונה בידיו. "חבל על הזמן, אני לא מתערב ברשימה, אני יכול רק לדבר, פה בחולון אין מחלוקות ולכן הגענו לכאלו הישגים".

זברלו חושף כי לפני 3 חודשים הוקמה וועדת רבנים מקומית המתכנסת אחת לחודש והיא זו שתקבע את זהות הרשימה החדשה. כשאנחנו מתעקשים על אפשרות שילובו של חאמי ברשימה, מבקש זברלו לשים את הדברים בפרופורציות: "בינינו, מה זה חבר מועצה, זה לא נותן הרבה, סגן ראש עיר יש אחד, חבר מועצה זו רק עבודה של לעזור".

במוסדות 'עטרת חכמים' של הגאון רבי חיים רבי סירבו להגיב לדברים.

תגובה אחת
  1. הכל התברר כשקר אחד גדול והרב אמר זאת בפיו מי שהמציא את זה אין לו מחילה

השארת תגובה