נדחתה העתירה כנגד קמפיין 'אבא מסתכל מלמעלה'

יו"ר ועדת הבחירות השופט סאלים ג'ובראן דחה את עתירת רות קוליאן ורשימת הנשים החרדיות 'ובזכותן' שטענה כי שלטי החוצות שפרסמה ש"ס עם הכיתוב 'אבא מסתכל מלמעלה', מטיל אימה על הבוחרים ■ יו"ר ועדת הבחירות דחה העתירה: "השימוש בדמותו של הרב עובדיה יוסף ז"ל נועדה לשם הצהרה כי היא ממשיכת דרכו בלבד"

אבא מסתכל מלמעלה. צילום: שס
אבא מסתכל מלמעלה. צילום: שס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, דחה את עתירתן של רשימת הנשים "ובזכותן – חרדיות עושות שינוי" ורות קוליאן בבקשה להוציא צו מניעה נגד מפלגת ש"ס, שיורה על הסרת שלטי חוצות המהווים, לטענת הנשים החרדיות, תעמולת בחירות אסורה.

העותרות מכוונות בעתירתן לשלטי החוצות הכוללים את דמותו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, ומעליו נכתב "אבא מסתכל מלמעלה". לשיטת העותרות, לשלטים עלולה להיות השפעה אסורה על הבוחרים החרדים לטובת ש"ס.

לשיטתן, השימוש בדמותו של הרב יוסף זצ"ל יחד עם הכיתוב נעשה במטרה להטיל אימה על ציבור הבוחרים, ומדובר בניסיון להעניק את התחושה כי ההצבעה אינה חשאית ונערכת לעיני המביט מלמעלה.

עם זאת, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית דחה את העתירה בטענה כי מדובר בפרשנות. "דין העתירה להידחות. אכן, ספק אם הכיתוב בשלט עולה לכדי הדברים הקבועים… אני ער לכך כי הפרשנות שמעלות העותרות היא אפשרית, וייתכן שישנם מצביעים אשר יחושו לחץ להתאים את הצבעתם בהתאם ל'צופה מלמעלה' – הרב יוסף ז"ל, שהשפעתו על האוכלוסייה החרדית רבה במיוחד".

"יחד עם זאת", חותם ג'ובראן. "פרשנות זו אינה היחידה, וכפי שסבורה ש"ס, ייתכן שהשימוש בדמותו של הרב עובדיה יוסף ז"ל נועדה לשם הצהרה כי היא ממשיכת דרכו בלבד", דברי השופט ג'ובראן.

השארת תגובה