ש"ס סירבו, 'דגל' הרוויחה חבר מועצה

נציג חדש ל'דגל התורה' במועצה, זאת לאחר שכל נציגי ש"ס ברשימה סירבו לרשת את חבר המועצה המנוח • הבנות שקטות עם דרעי: המקום יישמר והנציג הבא יתואם

זכרון יעקב
זכרון יעקב
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חודש לאחר ש'שטח מוניציפאלי' חשף את התנערות כל חברי הרשימה מטעם ש"ס וסירובם להיכנס למועצת העיר – התסריט הצפוי התממש: בישיבת מועצת עיר שהתקיימה השבוע, נכנס דוד סברדלוב, איש 'דגל התורה', לכהן כחבר מועצה מטעם הרשימה החרדית, במקומו של חבר המועצה המנוח מיימון אוחיון, שהלך לעולמו בראשית החודש.

הציבור החרדי בזיכרון יעקב מאוגד תחת מפלגת ח"י, המחזיקה בשני נציגים במועצת העיר. על פי הסכם רב שנים, נציג אחד מגיע מהקהילה האשכנזית – משורות 'דגל התורה' ונציג נוסף מייצג נאמנה את הציבור הספרדי – איש סיעת ש"ס.
לפני חודש, הלך לעולמו בפתאומיות חבר המועצה מיימון אוחיון ז"ל, ומאז, גיששו בש"ס אחר מישהו מטעמם שיחליפו, אלא שאז התגלתה בעיה. ברשימה המקורית שהוגשה לוועדת הבחירות, נמנו שבעה מתמודדים, בשיטת הריצ'רץ'; אחד ל'דגל' ואחד לש"ס. אך כל הבאים ברשימה מטעם ש"ס סירבו להיכנס לתפקיד חבר מועצת עיר וויתרו על מקומם.

על מנת לשמור על מקומם במועצה, בפני ש"ס עמדה האפשרות לדרוש מכל הבאים ברשימה להגיש מכתבי פיטורין – מהלך שסולל דרך למינוי מיוחד של שר הפנים – אלא שלאחר מספר שיחות, הבינו בש"ס כי אין טעם להפוך עולמות בשביל מינוי חבר מועצה למספר חודשים והם נאלצו לוותר על מקומם.

מי שזכתה מהפקר היא 'דגל התורה', שמחזיקה לראשונה בשני נציגים במועצת העיר. בפתח ישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי האחרון, הוזמן דוד סברדלוב להצהיר אמונים ונכנס לתפקיד חבר מועצה לצד הנציג הוותיק אריה פולק.
סברדלוב, אברך צנוע וירא שמים, הינו יליד זכרון יעקב ובן למשפחה שורשית במושבה. הוא משמש בשנים האחרונות כמזכיר במוסדות הקהילה.

יצוין כי במסגרת התיאומים מול יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, סיכמו הצדדים על ערוץ פתוח לקראת הבחירות הקרובות, כאשר נציגי הקהילה הליטאית התחייבו כי המקום יהיה שמור לנציג ש"ס וזהותו תיקבע בתיאום מלא עם התנועה.

השארת תגובה