דרמה בבורסות אסיה: "השהיית מלחמת הסחר"

שר האוצר האמריקני הבהיר כי יש התקדמות משמעותית במו"מ עם סין ולפיכך ארה"ב משהה את 'מלחמת הסחר' • בעקבות ההודעה, עליות בבורסות במזרח אסיה

הבורסה בניו יורק
הבורסה בניו יורק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבורסות באסיה הגיבו השבוע (ב') בזינוקים חדים במדדים המובילים, עם הודעתו של שר האוצר האמריקני סטיבן מנושין בלילה שבין מוצאי חג השבועות לאסרו חג (שעון ישראל) על "השהיית מלחמת הסחר" בין ארצות הברית לסין.

"אנחנו שמים את מלחמת הסחר בהשהייה", אמר מנושין בעקבות מה שהגדיר "התקדמות משמעותית" במו"מ, שבעקבותיה נוטלות המעצמות צעד אחורה במלחמת הסחר.

על אף הודעת מנושין על "התקדמות משמעותית" במו"מ, טוענים גורמים המעורים בפרטים כי סין סירבה לצמצם את העודף המסחרי מול ארה"ב בכמות מוגדרת. "הצוות האמריקאי הצליח להגיע למספר התחייבויות על המסגרת להורדת הגירעון המסחרי האמריקאי בטווח הארוך", אמר מנושין, שציין כי "המסגרת כוללת הרחבת רכישות מוצרי החקלאות האמריקאי בהיקף גדול והכפלת היקף רכישת מוצרי אנרגיה אמריקאים".

כאמור, הבורסות באסיה הגיבו בחיוב להודעתו של מנושין על כך שממשל טראמפ הסכים להשהות את הצעדים המתוכננים נגד סין, וכללו בין היתר הטלת מכסים על מוצרים סיניים בשווי של 150 מיליארד דולר, כשסין הבטיחה להגיב למהלך בהתדרדרות שאיימה להפוך למלחמת סחר של ממש.

נכון לשעת כתיבת השורות, עולה מדד שנגחאי ב-0.8%, האנג סנג מטפס ב-1.3 ומדד הניקיי עולה ב-0.4%.

השארת תגובה