העשירים בעולם – משפחת וולטון

משנה: לפי דירוג ה'סאנדיי טיימס', המשפחה המחזיקה ברשת וולמארט שווה כ-175 מיליארד דולר • במקום השני: האחים קוך המוערכים ב-121 מיליארד דולר

תיק עם כסף אילוסטרציה
תיק עם כסף אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמדי שנה, פרסם השבוע ה'סאנדיי טיימס' את דירוג העשירים השנתי שלו, כאשר הפעם מדורגת לראשונה משפחת וולטון, הבעלים של ענקית הקמעונאות 'וולמארט', בראש הרשימה, עם עושר נקי של 174.9 מיליארד דולר. בנוסף, מחזיקה משפחת וולטון גם את רשת הקמעונאות Asda, הנחשבת אף היא לגדולה במיוחד.

על פי ה'סאנדי טיימס' הבריטי, מדדי דירוג העשירים, הכוללים גם את דירוג מאה העשירים בבריטניה, נערכו על פי חישוב ערך נקי בהתבסס על הון, קרקע, רכוש, מניות בחברות ציבוריות ונכסים אחרים כדוגמת אמנות וסוסי מרוץ. עם זאת, לא כללו החישובים חשבונות בנק, אליהם אין לעיתון גישה.

כאמור, הסיבה העיקרית לעושרה העצום של משפחת וולטון נעוצה בבעלותה על רשת הקמעונאות וולמארט, שהיא העסק הגדול בעולם במונחי הכנסה, עם הכנסה של יותר מ-485 מיליארד דולר ב-2017.

במקום השני ברשימה מדורגים של דייויד וצ'רלס קוך, שבבעלותם קבוצת האנרגיה Koch Industries, החברה הפרטית השנייה בגודלה בעולם, והם מוערכים ביחד ב-121 מיליארד דולר. את במקומות הבאים ברשימה נמצאים מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, והמשקיע וורן באפט.

השארת תגובה