יצהר: שוטרים החרימו רכבים 'בטעות'

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ברחבי יהודה ושומרון נעים אלפי כלי רכב שהורדו מן הכביש בתחומי הארץ בשל אובדן גמור או לפירוק, הם מוברחים לשטחים בהם לא חל החוק הישראלי.

לדברי משטרת ישראל, כלי רכב אלו מהווים סכנה למשתמשי הדרך ומעורבים בפעילות פלילית וביטחונית ועל פי החוק קיים איסור להעביר כלי רכב כאלו משטחי הארץ ליהודה ושומרון.

מדי שנה תופסת המשטרה ומורידה מכבישי יהודה ושומרון אלפי כלי רכב שכאלו אשר מוחרמים ובהמשך מושמדים לאחר הוצאת צווים שיפוטיים.

במסגרת מבצע לאיתור ולתפיסת רכבים אלו, תפסה אתמול המשטרה כלי רכב רבים ברחבי יהודה ושומרון אשר הורדו מן הכביש והוכנסו ליהודה ושומרון בניגוד לחוק.

לאחר תפיסת הרכבים התברר שחלקם לא הוכנסו לאיו"ש והם מוחזקים כדין ועל כן השיבה המשטרה רכבים אלו למחזיקים בהם לאלתר.

מדובר בשני רכבים שנלקחו ממוסך של תושב יצהר.

לדברי תושב אחר ביצהר הרי ש"מדובר בתג מחיר משטרתי, מגיעים עשרות שוטרים, ומתחילים בניגוד לחוק לאסוף רכבים ללא צוים וללא סמכות כאילו אין למשטרה מה לעשות. בכפר חווארה מתחת ליצהר יש ג'ונגל – חוקי התנועה נרמסים, מכוניות ומשאיות חונות באמצע הכביש, רכבים ללא מספר שלא נדבר על טסט וביטוח – שמה לא תראו את המשטרה פועלת, מה שחשוב זה להחרים רכב שמשמש מחסן ביישוב יצהר".

עורך הדין מנשה יאדו מארגון חוננו, המייצג את בעל המוסך, פנה במכתב דחוף ליועמ"ש ימ"ר ש"י: "החרמת הרכב מהמוסך היתה לא חוקית לא חוקתית ובוצעה בניגוד לכללי מנהל תקין, ומעל הכל היתה אכזרית, לא מוסרית ולא הוגנת. התערבות דחופה שלנו גרמה למשטרה להשיב את כלי הרכב למוסך, אך מעשה כזה לא אמורה המשטרה אפילו לנסות לעשות – יש להניח כי הפרה כה ברוטאלית וגסה של החוק נעשית בגינוי מלמעלה".

לדברי המעורבים בפרשה הרי שרק לאחר דין ודברים החליטה היועצת המשפטית כי הרכבים יוחזרו. בשעות אחר הצהרים הגיעו כוחות משטרה יחד עם הגרר למוסך והשיבו את כלי הרכב למקומם.

רכב אחר שהוחרם בתושב אחר ביצהר, הושב לבעליו לאחר שהוברר כי הרכב המדובר משמש כמחסן מזה כעשור.

השארת תגובה