הרופא הערבי אמר לחיילת: "לכי לביבי"

בית שאן סוער: "תלכי לביבי שיבדוק אותך" זו התשובה שקיבלה חיילת תושבת העיר במרפאת ביקור רופא במוצאי חג השבועות. 'ביקור רופא': "הפעילו לחץ רב על הרופא למתן ימי גימלים"

ביקורופא
ביקורופא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אמא לחיילת שמשרתת בגבול עזה תחת חום כבד, סופות חול, עפיפוני תבערה, סיפרה על חוויה שעברה במרפאת 'ביקור רופא' בעיר מגוריה בית שאן.

הילדה הגיעה ביום שישי לבית עם דלקת קשה בעין ונפיחות, היא פנתה עם אמה לקבלת טיפול רפואי במוקד ביקור רופא.

הרופא שיקבל את פניהם לאחר ההמתנה, היה ד"רעבדאללה אבו זראקי.

"איך שנכנסנו היה תוקפני ולא נעים וביקש 'את תשתקי ואל תדברי'" סיפרה אם, "שאל את הילדה מה הבעיה ולא קם מכסאו אפילו לבדוק אותה, אמר לה לכי לרופא היחידה שיבדוק אותך היא הסבירה לו שמכיוון שהם לוחמים וכרגע באימון יש בעיה לראות רופא במידיי ואז הוא ענה לה בטון זועם 'אז תלכי לביבי שיבדוק אותך'. אני והילדה היינו המומות מהתשובה ומהטון הזועם. מיותר לציין שלא קיבלנו מימנו שום טיפול או מרשם"

בתחילה, היה מי שאמר במרפאה, כי הרופא לא ישובץ יותר למשמרות במרפאה, אולם לאחר מכן, כשהדברים יצאו אל כלי התקשורת – התהפך הגלגל.

לכי התקשורת סיפרה האם: "בהתחלה חשבתי שלא שמעתי טוב, אבל הבת שלי הסבה את תשומת לבי לדברים, רק אחרי שצעקתי עליו הוא נבהל ונתן לבת שלי דף. מרוב שהיינו בהלם מהדברים, לא בדקנו בכלל מה נכתב בו. הבת שלי הגיעה כדי לקבל טיפול רפואי, ואת זה לצערי היא לא קיבלה".

בעקבות המקרה, האם פנתה למרפאה בבקשה שלא לשבץ יותר את הרופא לטיפול בחיילים. "הבת שלי לוחמת, היא לא באה לשחק משחקים. היא ביקשה טיפול רפואי והרופא זלזל בה ואמר דברים שאסור שייאמרו. אני לא חושבת שהוא צריך לטפל בחיילים".

לאחר פרסום הדברים, הגיעו תלונות נוספות של תושיב בית שאן על יחס רופאים ערבים במרפאה המדוברת.

בביקור רופא הגיבו לדברים: "יובהר באופן חד משמעי כי החיילת קיבלה טיפול רפואי ומענה הולם לרבות טיפול תרופתי וימי מנוחה בבסיס. מדובר ברופא מוערך מקצועית אשר עובר ביקורות שוטפות הן של משרד הבריאות והן של הצבא.

החיילת ואמה הגיעו למרפאה ודרשו לקבל ימי מנוחה ("גימלים") מאחר ואין לטענתן בשנה האחרונה רופא ביחידה בה החיילת משרתת. על כך הגיב הרופא בהתבטאות שאינה תואמת כלל את מה שציינה האם.

יצויין כי השתיים הפעילו לחץ רב על הרופא למתן ימי גימלים ומשסירב החליטו להביע מחאתן באופנים שונים, כולל פנייה אל התקשורת ואנו מצרים על היחס הלא הוגן לרופא".

השארת תגובה