יותר מכל מגזר, הדתיים 'שוחחו' עם ילדיהם

לא חוסכים לילדים, אבל הכי אחראים: ההורים הדתיים ביצעו שיחות אודות חינוך פיננסי עם ילדיהם – יותר מכל מגזר אחר

יוחאי טוויג
יוחאי טוויג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סקר של אתר גול בגרויות, הפלטפורמה הגדולה בישראל ללימוד לקראת בגרויות באמצעות שעורי וידאו ושנעשה במסגרת מדגם של 400 הורים לילדים באמצעות מכון המחקר רפי סמית.

מהסקר של GOOL עולה 79% מההורים הדתיים ביצעו שיחות אודות חינוך פיננסי לעומת 74% מהחילוניים, לעומת 68% מהחרדים. עוד עולה מהסקר של גול בגרויות שככל שהציבור דתי יותר כך הוא פחות חוסך כסף לילדיו עבור השכלה גבוהה ש85% מההורים החילוניים, 33% מהמסורתיים, 13% מהדתיים, 7% מהחרדים, ציינו שיש להם חסכון עבור השכלה גבוהה לילדיהם

מהסקר של גול בגרויות עולה ש 76% מההורים כן ציינו שביצעו שיחות כאלו – חלה מההורים ביצעו שיחות במספר נושאים: 58% על חשיבות החיסכון, 32% על משמעת פיננסית, 18% על משמעות הריבית ו – 24% בנושאים אחרים מתחום חינוך פיננסי וכלכלה.

בנוסף עולה מהסקר של גול בגרויות שככל שההורים מבוגרים יותר כך הם יותר משוחחים עם ילדיהם על חינוך פיננסי, כך למשל 71% מההורים עד גיל 35 עשו זאת, 77% מההורים בגילאי 36-44, ו78% מההורים בגילאי 45 ומעלה.

במסגרת חלוקה לוקאלית 79% מהורי ירושלים ביצעו שיחות עם ילדיהם אודות חינוך פיננסי. הורי ירושלים נמצאים במקום השני במסגרת הדירוג בנושא זה מיד אחרי הורי השרון שם 81% מההורים ביצעו שיחות שכאלו. במקום השלישי ההורים החיפאים עם 77%, הורי הדרום עם 75% מהם והורי ת"א עם 70% מהם.

לדברי יוחאי טוויג מנכ"ל גול בגרויות נושא החינוך הפיננסי הוא קריטי ללימוד כבר בגיל צעיר "קיים צורך משמעותי שילדים ידעו את המשמעות של חיסכון, הלוואה ועוד. כדי גדל מבוגרים אחראים לכספם יש צורך שכבר מגיל ילדות יבינו בני הנוער את ההשלכות של שימוש בכסף ובזבוזו , זאת בכדי להקנות הרגלים שיהפכו לכלים הטבעיים בהמשך. מסיבה זו יקום בהמשך הקורס הפיננסי לבני נוער במסגרת תכני הווידאו של גול בגרויות

השארת תגובה