שני בחורים סיימו את הש"ס – הישיבה געשה

באולם 'בית מלכה' במרכזה של עיר הקודש והמקדש, התקיים ביום רביעי מעמד נדיר ומרגש, בשיאו סיימו שניים מתלמידי הישיבה, היקרים מפז, הבה"ח ישראל מאיר לב הי"ו והבה"ח נפתלי גוטליב הי"ו, את כל מסכתות הש"ס. גדולי ישראל ורבני הישיבה פיארו את המעמד המרומם, כשהם מוסיפים להנחיל כוח וחיל לבני הישיבה, לקראת חג השבועות, יום מתן תורה.

בשעות הערב התכנסו כל בחורי ישיבת 'אורייתא' על שני סניפיה באולם 'בית מלכה' בירושלים ת"ו למעמד סיום הש"ס. את המעמד פתח בדברים נרגשים רבי עמרם הופמן מו"ץ בעדה החרדית ומחשובי רבני עיר הקודש. בדבריו הוא הקיף את גודל יקר ערך יום חג השבועות.

כאן עלה אל הדוכן רבי צבי ברוורמן גאב"ד ביתר עלית ור"מ בישיבה שאף הוא הכביר מילים בשבח הימים הנעלים ובחשיבות המעמד הנרגש. לאחריו נשא דברים ראש הישיבה האדמו"ר מאונגוואר שהכין את ציבור השומעים לקראת מתן תורה ולקראת הכניסה אל שלושת ימי ההגבלה, הימים שכל כולם הכנה לקבל תורה מסיני. בין לבין שמעו הבחורים פנינים מלהיבים מפיו של המנהל הרוחני רבי דוד שפר שכדרכו בכל עת, ידע להלך אל מסילות לבבותיהם של הבחורים היקרים בדברי עידוד והתעוררות. כן שמעו הבחורים שיחה מאלפת מפיו של רבי מרדכי ברנשטיין רב ומו"ץ בישיבה הק'.

לפני רגעי ההוד של סיום הש"ס, הקדים רבי שמואל רבינוביץ רב הכותל והמקומות הקדושים, בדברי ברכה והתעוררות. עם תום דבריו המרתקים עלו אל בימת הכבוד שני הבחורים החשובים, הבה"ח ישראל מאיר לב הי"ו והבה"ח נפתלי גוטליב הי"ו וסיימו את הש"ס. רגש רב עמד באוויר ברגעים המיוחדים, קהל המשתתפים כולו הרגיש רעד בלב שעה שהשניים מסיימים את הש"ס כולו.

רגעים לאחר סיום הש"ס פרצו תלמידי הישיבה בשירה וזמרה בניצוחו של בעל המנגן החסידי ר' יואלי קליין הי"ו, קולות צליל וזמר הרעישו את האולם והבחורים המסיימים נישאו אל כפיים. המעמד המרגש ננעל עם שעה ארוכה וסוחפת, מלאת ניגוני קודש, שירין ורחשין, סיפורים והגיונות מפיו של ר' שמואל גריינימן הי"ו הידוע בעולם הישיבות כמי שפורט על נימי הנשמה.

השארת תגובה