ח"כ מקלב דורש: להוריד מחירי המקוואות

מקלב: "לא יתכן שמשרד ממשלתי האמון על מתן שירותי הדת לא יפעל ברגישות המתבקשת בתמחור התואם שירות בסיסי העונה על ההגדרה של "צורך דתי חיוני""

מקווה טהרה, מחירי הכניסה יקרים
מקווה טהרה, מחירי הכניסה יקרים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שחרף המאמצים שנעשו עד כה במשך חודשים ארוכים לא חלה התקדמות ממשית, פנה השבוע חבר הכנסת אורי מקלב למנכ"ל המשרד לשירותי דת, זאת בדרישה לפעול להורדת מחירי המקוואות הממשלתיים. כזכור, כידוע מחירי המקוואות הממשלתיים גבוהים בהרבה מאלו הפרטיים ובחודשים האחרונים התקיימו דיונים רבים בנושא, בין היתר בוועדת הכספים בדיון מיוחד שיזם בנושא ח"כ משה גפני.

בפנייתו הדחופה כותב מקלב כי "כבר לפני יותר משנתיים קיימנו ישיבה שבסיכומה הוחלט על פעולתך להפחתת התעריפים אשר נגבים במקוואות שע"י המועצות הדתיות, לאחר ייקור התעריפים בעשרות אחוזים שנעשה ללא הצדקה מהותית. מעבר לכך, הנושא הועלה לסדר היום על ידי הן בדיוני מליאת הכנסת והן בדיוני ועדת הכספים בהם התחדדה מחויבותך להפחתת התעריפים המדוברים".

מקלב מתריע במכתבו על כך שלמרות שעבר זמן רב, לא יושמה ההפחתה הנדרשת וזאת חרף העדכון בטבלת התעריפים אותו ביצע המשרד לשירותי דת. "למותר לציין את הנטל הכלכלי בדרישת המחירים הקיימת שאינו מוצדק כלל ועיקר, וחיזוק לדברים בהתחשב בעובדה כי ברוב המקוואות המנוהלים ע"י גופים פרטיים, התעריפים הנדרשים בהם נמוכים באופן משמעותי מתעריפי המועצות הדתיות, ולא עולה בהם כל טענה על גרעונות תקציביים בעקבות כך, ויתרה מכך רבים מהם אף רווחיים", כתב מקלב.

"אוסיף ואחדד כי לא יתכן שמשרד ממשלתי האמון על מתן שירותי הדת לא יפעל ברגישות המתבקשת בתמחור התואם שירות בסיסי העונה על ההגדרה של "צורך דתי חיוני" ואף במידה שהדבר יצריך יעוד תקציבי לנושא חשוב זה".

מקלב מציין כי "מבחן התוצאה הוא שיקבע בנושא הזה ובזמן של הורדת יוקר המחיה דווקא בדבר זה המחירים מופקעים. ישנה פגיעה מתמשכת ולא נעשה דבר".

השארת תגובה