תעתועי הסקרים: יונה יהב חוזר להוביל

הכל פתוח: ראש עיריית חיפה חוזר להוביל בסקרים וגורף את מרבית קולות המתלבטים • יהב ל'קו עיתונות': "בטוח שרוב הציבור החרדי יתמוך בי, נפגשתי עם האדמו"רים והם הביעו הכרת הטוב"

מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
מאיר פרוש בחיפה אצל יונה יהב (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הפוליטיקה החיפאית הופתעה באחרונה מסקר שלימד על התחזקותה של המועמדת לראשות העיר עינת קליש רותם ושהעניק לה יתרון מובהק במרוץ, אך מסקר חדש שנערך כחלק מסדרת סקרים עולה כי תמונת המצב בעיר עדיין רחוקה מלהשתנות.

על פי סקר שערכו מינה צמח ומנו גבע ל'רדיו חיפה', לו הבחירות היו נערכות היום, הרי שראש העיר המכהן יונה יהב מנצח בפער ניכר את מתחרתו; 41% ליהב מול 32% לקליש רותם.

במקרה של ריבוי מועמדים, הרי שהתוצאה המתקבלת היא: יונה יהב – 34% (עליה של 4% לעומת סקר קודם), עינת רותם-קאליש 19% (עליה של אחוז מהסקר הקודם), עציוני – 8% (עליה של 3% מסקר קודם) וישראל סביון עם 2%. מקרב הנסקרים, 30% טרם החליטו במי יתמכו.

בלי קשר להצבעתם האישית, 52% מהנשאלים העריכו כי בסופו של דבר, מי שיהיה ראש העיר הבא הוא יונה יהב. בשאלת שביעות הרצון מתפקודו של יהב עולה כי 48% מרוצים מאד לעומת 43% שאינם מרוצים.

יצוין כי הסקר הנוכחי הינו חלק מסדרת סקרים שהחלה באוקטובר האחרון ונערכת מדי שלשה חודשים. במטה יהב מצביעים על נתון מעודד מבחינתם, לפיו ככל שהבחירות הולכות וקרבות, עקומת המתלבטים יורדת במקביל לעליית עקומת התמיכה ביהב.

ראש עיריית חיפה יונה יהב מסר ל'קו עיתונות' בתגובה: "הסקר מוכיח את מה שכבר ידוע אצלי. תושבי חיפה מביעים אמון מלא בתפקודי. אני בטוח שגם רובו של הציבור החרדי שאני נמצא אתו ועם פרנסיו בקשר יומיומי לטיפול בבעיות של הציבור הזה ומוסדותיו יתמכו בי".

יהב הוסיף: "נפגשתי בחודש האחרון עם האדמו"רים המנהיגים את הקהילות בחיפה שתומכים בי. ומביעים את הכרת הטוב שלהם כלפי העשייה שלי עבור הציבור החרדי".

תגובה אחת
  1. גם אם הסקר המוטה של יהב נכון, עדיין מדובר במכה קשה ליהב שהתחיל בסקרים עם ניצחון כמעט מוחלט ועכשיו קאליש התחזקה מאוד ועלולה להפיל אותו.

השארת תגובה