המו"מ נפתח: "סל דרישות מינימאלי והגיוני"

נציגי 'דגל' ו'שלומי אמונים' ייפגשו עם אבוטבול ויציבו את רשימת התפקידים והתיקים שהם דורשים – כולל מועצה דתית וועדת ההקצאות • בשלב הבא, דיון על איחוד הרשימות של 'דגל' ו'אגודה' בעיר, היעד: 10 נציגים

אבוטבול ומונטג
אבוטבול ומונטג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נפתח המו"מ בין דגל התורה ושלומי אמונים ובין ראש העיר המכהן משה אבוטבול וסיעת ש"ס בבית שמש, שבסופו ייקבע האם 'דגל' תריץ מועמד משלה לראשות העיר או תביע תמיכה באבוטבול לקדנציה שלישית.

הם נפגשו בכנסת נציגי שתי הסיעות במועצה עם חברי הכנסת שלהן, כדי לקבל הוראות וקווים מנחים למו"מ. ל'קו עיתונות' נודע בפרסום ראשון כי הדרישות הן כדלקמן: ראשית, צילום מצב, כך שכל התיקים והתפקידים שנתונים בקדנציה הזו בידי שתי הסיעות יישארו בידיהן.

בנוסף, בשלומי אמונים דורשים השוואת תנאים לסיעה האחות 'אגודת ישראל', מאחר ושתי הסיעות קיבלו בבחירות האחרונות שני נציגים, טוענים ב'שלומי אמונים' כי אין כל סיבה לקפח אותם, וכי אם למשל תקבל אגודה תפקיד של סגן ראש עיר, מגיע תפקיד כזה גם לשלומי אמונים.

בדגל התורה, שם צפויים לקבל כחמישה נציגים, דורשים הכפלת כוח, כלומר שני תפקידי סגן ראש עיר, ומגוון תיקים. כשבמקרה בו תיאלץ הסיעה להסתפק בסגנות אחת, היא תדרוש בתמורה פיצוי בכמות התיקים, ובין השאר את תיקי התכנון ובניה (שכבר בידיה), החינוך, ראשות ועדת ההקצאות ושליטה במועצה הדתית. בנוגע לתפקיד רב העיר, מבהירים בדגל כי הפגישה הנוכחית לא תעסוק בכך, אולם הנושא יידון בהמשך.

לדברי גורם ב'שלומי אמונים', "אין סיבה שהעניינים לא יסתיימו בתוך שבוע שבועיים, אנחנו באים עם סל דרישות מינימאלי והגיוני, ובהנחה שגם אבוטבול בא עם רצון טוב להשיג הסכם מסודר ומהיר, הכל יסתיים בשלום ובאחווה".

עוד נודע ל'קו עיתונות', כי מיד לאחר השגת הסכמות אם וכאשר, צפויים נציגי דגל ואגודה לדון באפשרות של איחוד הרשימות למועצה, בתקווה להגיע עד ליעד של עשרה נציגים מתוך 21 חברי המועצה.

השארת תגובה