ישראלים בטורקיה "לא יוצאים מהמלון"

בצל המשבר: ישראלים ממשיכים לטוס לטורקיה — אבל לא כדי לבלות • מרבית הנוסעים אמש היו אנשי עסקים או בדרך ליעדים אחרים

מלון בטורקיה
מלון בטורקיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התור לטיסת "טורקיש איירליינס" בנתב"ג אמש היה ארוך כרגיל, אבל הנוסעים לא נראו נרגשים במיוחד לקראת נסיעתם. בצל המשבר בין ירושלים ואנקרה נדמה כי רבים מהישראלים שממשיכים לנסוע לטורקיה — עושים זאת בעיקר בשביל עסקים או למטרת טיסות המשך ליעדים אחרים.

"אני לא יוצאת מהשדה בכלל אז ככה שהכל בטוח", סיפרה נוסעת ל"ידיעות", שהייתה בדרכה לאיסטנבול עבור קונקשן.

בתור לצ'ק־אין עמד גם רועי (35) מפתח־תקוה, שהיה בנסיעת עבודה. "שמעתי שהטורקים גירשו את השגריר שלנו. זה ממש לא נעים לנחות שם באווירה של שנאה כלפי ישראלים", אמר. עינב טס לא מעט למטרות עסקים לאיסטנבול אבל ממעיט להתערבב עם המקומיים: "מאז תקרית המרמרה אני נוסע ישר למלון ויוצא רק לפגישות עסקים. הפסקתי לטייל או סתם לפתח שיחה ברחוב. אני לא מנדב את המידע שאני ישראלי כי אני מיד זוכה למבטים עוינים, למרות ששמעתי שבמסעדות דווקא מכבדים ישראלים". לדבריו, הטורקים עדיין נחמדים אליו כל עוד מדובר בעסקים: "בפגישות אנחנו מדברים על כסף, והאנשים מאוד נחמדים ומגלים חביבות כלפיי כישראלי. הרי עסקים וכסף פותרים הכל".

למרות החרפת היחסים בין המדינות, טרם דווח על גל ביטולי חופשות או טיסות לטורקיה. היום ייצאו שתי טיסות נוספות עם נופשים ישראלים, שינצלו את חג השבועות כדי לנפוש באנטליה. עם זאת, מרבית הטסים לטורקיה מנצלים את המחירים הזולים של חברות התעופה הטורקיות כדי להמשיך ליעדים אחרים בעולם.

לפי "ידיעות" בחג הפסח האחרון בילו אלפי ישראלים במועדונים באנטליה ועל פי התחזיות, לפחות טרם פרוץ המשבר האחרון, בקיץ אמורים לשוב המוני ישראלים לטורקיה. אלא שביומיים האחרונים זכו משרדי הנסיעות להרבה שיחות טלפון מישראלים מודאגים, שביקשו לדעת האם יקבלו את כספם בחזרה במקרה שיחליטו לבטל את החופשה הקרובה. במשרדי הנסיעות הרגיעו את הנוסעים, והסבירו להם שאין להם ממה לחשוש בטורקיה. עם זאת, מסתמן שמי שיבקש לבטל את הזמנתו ברגע האחרון, ייתכן ולא יקבל החזר.

בענף התיירות מעריכים כי בימים הקרובים המטוסים לאנטליה יהיו מלאים הן בערבים נוצרים והן בישראלים, שיבקשו לבלות את חופשת שבועות שם. הם עוד טוענים כי עבור רבים מהנוסעים הישראלים התמורה הכספית מפתה, והם אינם חוששים מהשהות בטורקיה.

השארת תגובה