ח"כ סמוטריץ' דורש: לסגור את המחלקה היהודית בשב"כ

בעקבות מקרה טראגי שנחשף על סוכן שב"כ שהתגורר באחת ההתנחלויות, שיגר ח"כ סמוטריץ' מכתב לראש הממשלה והיועהמ"ש בו הוא דורש להורות על סגירת המחלקה שפועלת באמצעות 'מוניפולציות'

ח"כ בצלאל סמוטריץ
ח"כ בצלאל סמוטריץ
משאיר אבק לכווולם! המסלול המקיף ביותר בשוק של עיצוב גרפי ותקשורת חזותית

בימים האחרונים נחשף מקרה אודות תושב אחד היישובים בשומרון שסיים את חייו באורח טראגי לאחר שנחשף כי הופעל על ידי סוכן שב"כ.

במכתב ששיגר ליועץ המשפטי לממשלה ולראש הממשלה כתב, "כבר שנים רבות שמתגלים עוד ועוד כשלים בפעילות המחלקה היהודית בשב"כ".

"מאז הפעלת הסוכן המדיח אבישי רביב המכונה "שמפניה" בתקופה שקדמה לרצח רבין ועד למקרה הטרגי האחרון. מדובר במחלקה כושלת שפועלת בסטנדרטים לא מקצועיים בעליל ומתמחה בהפעלת מניפולציות ללא פיקוח וללא בקרה. התוצאות הקשות של פעילותה מחייבות את סגירת המחלקה היהודית ולכל הפחות את הוצאתה מן המחשכים והכנסתה למשטר של פיקוח ובקרה אפקטיביים".

סמוטריץ' מאשים, כי השב"כ עושה שימוש ציני תוך "ניצול מצוקה של בחור צעיר כדי לגייס אותו כסוכן ולגרום לו לפעול נגד חבריו שאתם הוא חי למעלה מעשר שנים מאחורי גבם, באופן שגורם לו לזהות כפולה ולמשברים נפשיים היא שיטה בזויה ובלתי מתקבלת על הדעת במדינה דמוקרטית מתוקנת".

לדבריו, "שימוש בשיטות פעולה שהן אולי רע הכרחי במאבק מול הטרור של אויבינו, והפעלתן כנגד אזרחים נורמטיבים הוא פסול מיסודו וחייב לעבור מן העולם".

השארת תגובה