האם ניתן למנוע סעיף 46 מעמותה המפרה את החוק?

בעקבות פרשת אמנסטי, תדון ועדת הכספים בשאלה האם ניתן למנוע סעיף 46 מעמותה המפרה את החוק

משה גפני בועדת הכספים
משה גפני בועדת הכספים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

וועדת הכספים מתכנסת היום (ד) לדיון נוסף הנוגע לסעיף 46 במס הכנסה, כאשר על סדר היום השאלה האם בידי הוועדה הסמכות לשלול מעמותות את האישור במידה והן מפרות חוק, ובכלל זה חוק החרם וחוק הנכבה.
הדיון היום בא בעקבות סדרת חשיפות כאן ב'קו עיתונות', הנוגעות לעמותת 'אמנסטי' המנהלת קמפיין הקורא להחרים את ישראל, בעוד כספי משלם המסים מממנות אותה.
כזכור, בשבוע שעבר חשפנו כאן ב'קו עיתונות' על כי התנהלותו של יו"ר וועדת הכספים, חה"כ משה גפני, מאפשרת לעמותה להמשיך וליהנות מסעיף זה חרף גל פניות מצד חברי כנסת החברים בוועדה שקראו לכנס דיון והצבעה דחופה בוועדה בעניין. מה שלא קרה חרף החלטת הוועדה כבר לפני כשנה וחצי כי בתוך כשנה תתכנס הוועדה לדון ולהחליט בעניין.
בתגובה ל'קו עיתונות' השיב בעבר גפני כי "אם מישהו מחברי הכנסת רוצה לדון בזה צריך להגיש בקשה לקיום דיון בועדת הכספים וידונו בזה", אך למרות פניית חברי הכנסת עודד פורר, אורן חזן, בצלאל סמוטריץ ומיקי זוהר, החברים בועדה, למזכירות הועדה וביקשו לקיים את הדיון וההצבעה המדוברת, עד לרגע זה לא נענתה אף אחת מהפניות.
כעת כאמור, נמשכת הסחבת בוועדה, כאשר הפעם נסוב הדיון סביב השאלה האם בידי הוועדה הסמכות לשלול את הסעיף. מהלך די תמוה, שכן חוק החרם קובע במפורש כי הסמכות לכך היא וועדת הכספים של הכנסת.

השארת תגובה