חלוקת פרסים במבצע 'יחיד ורבים'

מיזם חדשני ומושקע עם ערכים הנוגעים להתנהלות היחיד ברשות הרבים # התלמידים המצטיינים קיבלו סטים יוקרתיים ללימוד בדרך, חבילות פליימוביל סדר וניקיון, וכן סדרת פרסים המדגישה את הבטיחות בדרכים

יחיד ורבים
יחיד ורבים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מנהלים, מחנכים ותלמידים מעשרים תלמודי תורה בבני ברק, נטלו חלק באחרונה בטקס חלוקת פרסים לתלמידים שנטלו חלק בפרויקט "יחיד ורבים" ללימודים על התנהגות היחיד ברשות הרבים והקפדה על איכות הסביבה, בהשתתפות הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך; מר מרדכי ויסלובסקי, מנהל מחלקת איכות הסביבה ועובדים בכירים.
לקראת שנת הלימודים ה'תשע"ח הוחלט להקדיש משאבי פעילות חינוכית לתכנית עומק בתלמודי התורה בעיר עם הדגש על הנושא: "התנהגות היחיד ברשות הרבים", הכולל את מגוון הערכים הנוגעים לממשק שבין התלמיד לרחובה של עיר, כמו; דרך ארץ, סדר וניקיון, איכות הסביבה ונוי העיר, מניעת נזקים, שמירת הרכוש הציבורי ומניעת הטרדה ברשות הרבים.
המחלקה לאיכות הסביבה של העירייה, בראשות הרב פרץ אברמוביץ, חבר מועצת העירייה ובהנהלת הרב מרדכי ויסלובסקי, הציבה לה למטרה להטמיע ערכי הסביבה בדרכה של תורה. אל היזמה נרתם הרב שמעון קשש, מנהל המחלקה לילדים ונוער 360 באגף החינוך שבראשות הרב יהונתן ספרא, שמיום לידת הרעיון ועד לביצועו לא נח ולא שקט עד שרתם את מנהלי הת"תים החשובים בעיר להצטרף למיזם החדשני והמושקע שיצא לדרך בברכתו ובעידודו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר, הקרוב לנושאי החינוך וקידומם המרבי בעיר התורה והחסידות.
סביב שלחנות ערוכים, בכיבוד קל, התכנסו המנהלים והתלמידים למעמד סיכום המבצע וחלוקת הפרסים לזוכים במכירה הסינית שנערכה למצטייני המבצע באגדן מרשים כונסו כל חלקי המבצע; חוברת הלמידה המושקעת, חוברת עלוני הפעילות השבועיים, סדרת חידוני מטמוני העיר וחוברת המכירה הסינית שהציגה בפריסה מרהיבה את הפרסים היוקרתיים בהם זכו התלמידים. כמו כן, צורף לכל משתתף עלון סיכום, שסיקר את חמשת השלבים להצלחת המבצע.
את ברכת המעמד הביא הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ ראש העיר שהעלה את זכרו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל שסיפורים מהליכות חייו הוטמעו בחוברות הלימוד השנתית, ובירך את הרב מרדכי ויסלובסקי, מנהל מחלקת איכות הסביבה הפועל ללא ליאות להחדיר את ערכי הסדר והניקיון וההתחשבות בסביבה בדרכה של תורה.
הרב חיים נודלר, מנהל ת"ת "אוהל תורה" ברמת אלחנן, הביא את ברכת המנהלים החינוכיים, השותפים למבצע "יחיד ורבים". במרכז דבריו עמד על הייחודיות של המבצע "לא המדרש עיקר, אלא המעשה" ואכן, במהלך המבצע נאספו בכל ת"ת אלפי פעולות ומעשים טובים של דרך ארץ, סדר וניקיון ומניעת נזקים ברשות הרבים, מה שיעמוד לימים רבים שכל ילד יוצא מהמבצע חדור בתודעה שלכלוך או נזק על הרצפה זה מפריעים לא באופן אישי.
לאחר מכן עלה לבמה נציג התלמידים, יהודה שווילי, מסניף "היכל המתמידים" בקרית הרצוג, והודה בשם כל ילדי העיר לעירייה וליוזמי המבצע על הזכות להשתתף ביזמה הנפלאה והמושקעת שתרמה להם רבות לחיזוק המצוות שבין אדם לחברו ברשות הרבים.
מנחה המעמד, עורך המבצע הרב נפתלי ניימן, עמד על כוח הרבים במבצע, בהדגישו כי מנהל אחד יוצר שינוי בתלמוד תורה שלו. עשרים מנהלים יוצרים שינוי בכל העיר, והזמין את הרב רחמים קנתן, מנהל ת"ת "אדרת אליהו" להקרין את המצגת שסיכמה את כל שלבי המבצע, החל מהלמידה דרך המשימות השבועיות ועד לחלוקת הפרסים.
לקראת סיום המעמד, נקראו המנהלים להעניק באופן אישי לתלמידים את הפרסים היוקרתיים שהותאמו לערכי המבצע: סטים יוקרתיים ללימוד בדרך, חבילות פליימוביל סדר וניקיון, וכן סדרת פרסים המדגישה את הבטיחות בדרכים ועוד. התלמידים והמנהלים הביעו את תודתם והוקרתם ליוזמי המבצע הייחודי המביא להגברת המודעות של התנהגות היחיד ברשות הרבים בדרך חווייתית ומרתקת.

השארת תגובה