פרשת 'שורט טרייד' – עוד מעצרים

המשטרה עצרה 3 חשודים בהם מנכ"ל חברת 'שורט טרייד', בכיר נוסף בחברה ואדם נוסף המוכר בשוק ההון

אזיקים
אזיקים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במשטרת ישראל נפתחה חקירה כנגד חברת 'שורט טרייד' שעסקה במתן פלטפורמה ללקוחותיה הסוחרים בשוק המניות האמריקאי. עד כה פתחה המשטרה מעל 80 תיקים בשל תלונות שהוגשו בתחנות המשטרה ברחבי הארץ כנגד בעלי החברה בגין הונאה ומרמה.

החברה רשומה באיי הבתולה הבריטיים והציעה שירותי פלטפורמת מסחר מול הבורסה האמריקאית ולה היו סניפים בישראל בירושלים ובני ברק.

הדרכים לגיוס הלקוחות, היו במסגרת שיתוף פעולה עם מכללות שהציעו קורסים ללימודי מסחר בשוק ההון. המכללות הפנו תלמידיהם להשקיע דרכם את כספם.

עפ"י החשד, דפוס הפעולה בו פעלו החשודים, היה באמצעות הצגת מצג שווא לסוחרים באשר להשקעותיהם שנוהלו דרך החברה כאשר כספי ההשקעה או חלקם כלל לא הושקעו, ובפועל בעלי החברה חשודים כי עשו שימוש בכסף זה על מנת לשלם רווחים 'לכאורה' ללקוחות אחרים.

הלקוחות הפקידו את הכספים בחשבון בנק שהוצג להם כחשבון נאמנות ונמסר להם מצג שווא לפיו קיימת רגולציה של הרשויות האמריקאיות על ההשקעה. בפועל הכספים מחשבון החברה הועבר לחשבון במדינות בחו"ל.

בתחילת החודש הודיעה החברה על פשיטת רגל.

במסגרת החקירה עצרה השבוע המשטרה את מנכ"ל החברה (36, ירושלים), בכיר בחברה (27, קריית ארבע) ואדם נוסף המוכר בשוק ההון (כבן 70, מרכז).

החשודים נחקרו ביחידה המרכזית בחשד לביצוע עבירות הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות בניירות ערך, רישום כוזב ועבירות נוספות..

מעצרו של מנכ"ל החברה שנעצר ביום א' (13.5), הוארך אמש ע"י בית המשפט עד לתאריך 22.5.18.

בכיר נוסף בחברה נעצר היום (ג'), נחקר ומחר יובא בפני בית המשפט.

החשוד הנוסף, נעצר אמש בנתב"ג עם שובו לארץ, נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים בפני בית המשפט.

במשטרה ציינו כי מדובר בחשודים שלא בחלו בשום אמצעי ולאורך תקופה ארוכה פגעו בעשרות אנשים תמימים שהעבירו לחשבונם את כספם וממונם לצורך מסחר והשקעה בבורסה האמריקאית ובכך נכנסו לחובות כבדים.

חקירת המשטרה חשפה דפוס פעולה שיטתי של החשודים, שבמעשיהם גרמו לפגיעה כלכלית קשה בעשרות משפחות שהגישו תלונות למשטרה ועצם מעצר החשודים וחקירתם היסודית, יש בהם להוביל להפסקת הפגיעה באזרחים תמימים נוספים, והבאתם לדין בגין מעשיהם.

השארת תגובה