המדינה תממן תביעות חיילים חרדים

אל מול הטענות כי חברי הכנסת החרדים לא הביעו עמדה ברורה אודות רדיפת החיילים החרדים, בלשכת חבר הכנסת מוזס אומרים: "חבר הכנסת מוזס התבטא בנושא, במהלך הדיון החסוי שנערך בוועדה"

חיילים חרדים בצה"ל
חיילים חרדים בצה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

היום התקיים דיון דחוף בועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בראשות ח"כ אבי דיכטר, בנושא ההתנכלויות לחיילי צה"ל החרדים מצד מוסדות חינוך שמסרבים לקלוט תלמידים חרדים ממשפחות בהן אחד מבני המשפחה משרת או שירת בצה"ל. זאת כחלק מסדרת דיונים והחלטות בנושא ההסתה והאלימות נגד חיילי צה"ל החרדים שמובילים יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד, ופעילי המטה.

בדיון טענו נציגי משרד החינוך כי התוכנית שיזמו למיגור הבעיה נחסמה על ידי הפוליטיקאים בעיריית בני ברק ובשאר הרשויות החרדיות, אך ‏חברי הועדה – ח"כ רוברט אילטוב, ח"כ ענת ברקו, ח"כ אלעזר שטרן, ח"כ עליזה לביא וח"כ רחל עזריה – לא התרשמו ומתחו ביקורת חריפה על גרירת הרגליים של הרשויות. יו"ר הועדה, ח"כ אבי דיכטר, הנחה את המשטרה, הפרקליטות ומשרד החינוך ליצור פתרון לעניין ולהכין באופן מיידי סל סנקציות חריף שיוטל בכל מקרה כזה.

בסוף הדיון הצטרפו אליו במפתיע גם יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, ויו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור, אך הם בחרו שלא לנקוט עמדה ברורה בעניין.

יצוין שבדיון הקודם בנושא שנערך בועדה הוחלט כי המדינה תממן תביעות אישיות של חיילים חרדים נגד הפוגעים בהם. יצויין, כי בתביעה שהגיש לאחרונה קצין חרדי נגד קיצוניים שהסיתו נגדו ונגד חיילים חרדים, הוטל על המסיתים לפצותו בסכום של מאות אלפי שקלים.

ח"כ אבי דיכטר יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת (הליכוד) אמר כי "הסוגיה הזאת לא תעזוב את הוועדה ואת המשכן, עד שנדע שבעולם החרדי מי שמבקש להתגייס לצה"ל, מביא כבוד לעצמו, למדינה ולעדה החרדית כולה, והמיעוט המתנכל הוא עבריין לכל דבר ועניין. הדעת לא תסבול זאת, החוק לא והכנסת לא. אם רשויות האכיפה לא תצלחנה לטפל בזה, אנו כוועדה לא נהסס להכניס לטיפול גם את הרשויות האחראיות על ביטחון המדינה".

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד אמר כי "הטירוף בו מוסד חינוך מתוקצב במדינת ישראל מסרב לקבל תלמיד או תלמידה רק בגלל שבן משפחתו משרת בצבא הגנה לישראל חייב להפסק. מנהל בית ספר שיפגע בילדי חיילים, אינו ראוי לתפקיד ולא יהיה עוד מנהל בית ספר! נבחר ציבור שיפגע בילדי חיילים אינו ראוי לתפקיד ולא יהיה עוד נבחר ציבור!". וידר הוסיף כי הוא "משבח את ח"כ דיכטר על מחויבותו העצומה לחיילי צה"ל החרדים, ועל שיתוף הפעולה המצויין עם ועדת החוץ והביטחון של הכנסת במאבק במסיתים ופוגעים בחיילי צה"ל החרדים".

השארת תגובה