הפתרון המושלם לאירוח: שולחן חג בכלים חד פעמיים

מסקר שערכה רשת "פעמית סטור" למעלה מ-85% מהמוזמנים לארוחות חג, יזכרו איך נראה השולחן בהתחלת הערב לפני הגשת האוכל, כך שחשוב מאוד להשקיע בעיצוב השולחן

צילום: שחר תמיר
צילום: שחר תמיר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחג השבועות-חג מתן תורה נוהגים לאכול מאכלי חלב וזאת לזכר מה שהיה כאשר חזרו בני ישראל ממעמד הר סיני לאוהליהם, ולא יכלו עוד להשתמש בכלי האוכל שלהם, מפני דיני הכשרות שאך זה נתוודעו אליהם. לפיכך נאלצו להסתפק בינתיים במאכלי חלב בלבד, עד שיכינו לעצמם כלים מיוחדים לבשר. כמו כן התורה נמשלה לחלב, כפי שאומר הפסוק: "דבש וחלב תחת לשונך" .

טעמים נוספים רבים יש לעניין מאכלי חלב בחג השבועות, וב'פעמית סטור' עושים הכל כדי לעזור לכם להתארגן עם כל הנחוץ לחג, עם כל מה שמתאים לשולחן חלבי חגיגי.

לעריכת שולחן יש כללים רשמיים וכיוון ששבועות מבוסס כולו על טהרת הלבן ניתן לכן להשתמש בצבע הלבן הסולידי ומקובל או ניתן להשתעשע ולגוון עם שילוב צבעים נוספים לשולחן החג.

  • מפה: יש לפרוס מפת שולחן לבנה חלקה או מפה בעלת עיטורי רטרו כגון נקודות או פרחים שתעניק לשולחן אווירה חגיגית. במידה ובחרתם במפה לבנה ניתן לשלב ראנר מבריק, או ראנר בעיטורי זהב לתוספת אלגנטיות. במידה והחלטתם לעצב את השולחן במראה טבעי, ניתן לשלב ראנר בצבע חום או ירוק שייתן טאץ' טבעי לעיצוב כולו.
  • כלים: מומלץ להשתמש בכלים חד פעמיים על מנת שיהיה ניתן לגוון בצבעים ולהחיות את השולחן. מומלץ להשתמש בכלים בשילוב פרחים או צבעוניות חלקה. אם בכל זאת בחרתם ללכת על קו לבן קלאסי, בחרו בסט צלחות לבנות בגדלים שונים, כולל כלים מרכזיים להגשה ולסלטים. שלבו צבע זהב או כסוף בכוסות והסכום על מנת שלא יבלעו בעיצוב השולחן.
  • חבקים: שילוב חבקים בצבע לבן/זהב או כסף יחיו את המפיות. על מנת להוסיף צבעוניות וחגיגיות מומלץ לצרף מפיות בפסים צבעוניים התואמים לאחד הצבעים, לצד כוסות צבעוניות תואמות במגוון הדפסים כגון: צהוב שקוף, ירוק עם עיגולים לבנים, אדום עם נקודות ועוד.
  • פרחים: לפרחים יש משמעות רבה בעיצוב שולחן החג. יש לשמור שעיצוב הפרחים לא ישתלט על העיצוב ועל ההתנהלות של האוכל, לכן יש לעצב את סידור הפרחים שיהיה נמוך ומרכזי. ניתן במקום סידור פרחים מרכזי לפזר פרחי משי מעוצבים על גבי המפה שיעשו את העבודה.
  • נרות: נרות אווירה יכולים להוסיף לתחושה חמימה, ביתית ונעימה במידה ואתם מקיימים את הארוחה בערב. טיפ: את הנרות יש להציב במעמדים סגורים מזכוכית ומומלץ לבחור בנרות בצבעי השולחן על מנת שישתלבו יפה עם העיצוב. טיפ
  • נוסף: כאשר משתמשים בנרות, ניתן להקפיא את הנרות בתוך שקיות ניילון כמה שעות לפני הארוחה, כך כאשר נדליק אותם במהלך הארוחה הם לא ינטפו ויבערו יותר זמן.
  • בסיום זורקים הכל לפח ולא מחפשים מי ישטוף את הכלים בסיום הארוחה.

טיפים חשובים לאירוח בחג מצוות המומחים של פעמית סטור:

  • לקראת חג השבועות חשוב שיהיו ברשותכם כלים להכנת פשטידות, עוגות וקינוחים. פעם, הושקעו מאמצים רבים בהכנת האוכל, כיום מחפשים אחר האמצעים האידיאליים אשר יאפשרו להכין אותו בצורה מהירה ויעילה.
  • חשוב לרכוש קערות וקעריות על מנת שיהיה לכם מקום להגיש תוספות, ירקות, סלטים וגם פסטות. את הקערות והקעריות ניתן למצוא במגוון גדלים, צבעים וצורות.
  • בחג השבועות נהוג להכין מגוון מאכלים, בשיטות אפייה שונות. חשוב שיהיה לאפייה תבניות מלבניות בגדלים שונים על מנת שיהיה ניתן לאפות בצקים, מלוחים, פשטידות ולחמים. אם חשק לבכם בפאי תפוחים אז רצוי שיהיה בבית תבניות פאי עגולות יעניק לפאי שלכם מראה חגיגי יותר.
השארת תגובה