ליצמן ביקש 'שבת' – הח"כית תקפה: צביעות

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, פנה לראש הממשלה בבקשה לוודא כבר בשלב התכנון כי האירוויזיון שיתקיים בעוד שנה – לא יגרור חילולי שבת. הח"כית מהמחנה הציוני תקפה: רק כשנח לכם?

ישיבת סיעה משותפת ליהדוה"ת ושס
ישיבת סיעה משותפת ליהדוה"ת ושס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סגן שר הבריאות פנה אל ראש הממשלה בבקשה כי אירוע מוסיקה הגדול של אירופה, העתיד להתקיים בעוד שנה בישראל, לא יגרוור חילולי שבת: "בימים האחרונים הובא לידיעת הציבור תכנון של אירוע זמר בינלאומי (אורוויזיון) שככל הנראה ייערך בישראל בעוד כשנה (במהלך חודש אייר, מאי 2019) ויש שמציעים לקיימו בעיר ירושלים.

בשם מאות אלפי אזרחים, יהודים מכל האוכלוסיות והמגזרים, אשר שמירת יום השבת קרובה לליבם, אני פונה אליכם, כבר בשלב מוקדם זה, טרם נקבעו ההפקה וכל שאר פרטי האירוע המתוכנן, להקפיד שהדבר לא ייפגע בקדושת השבת ולפעול בכל דרך למניעת חילול שבת חלילה וחס, כפי שמחייב החוק והסטטוס קוו.

בכל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת בקדושתו ובמנוחתו. שבת קודש הוא יום המנוחה הלאומי והיא אות בין עם ישראל והקב״ה. "

חברת הכנסת יעל כהן פארן (המחנה הציוני) תקפה את סגן השר ליצמן: "איזו צביעות. החרדים התרגלו לשלוף את קלף חילול השבת כשנוח להם. איפה היה ליצמן לפני שבועיים כשהתקיים אירוע הג'ירו? צריך לאפשר לאירועים בסדר גודל כזה להתקיים ללא מפריע בישראל, זה כבוד גדול למדינה שלנו לארח אירועים בינלאומיים בהם רוב המשתתפים הם לא יהודים, אז על מה השר קופץ? אני אומרת זאת כחברה בתנועה המסורתית וכשומרת שבת בביתי. אתם עושים צחוק מעצמכם ומהדת כשאתם משתמשים בה ככה כמכשיר פוליטי. זה לא ראוי".

השארת תגובה