מוסר ומאמץ: ה-OU קיבל את פני השגריר

הבוקר נערך במלון וולדורף אסטוריה בירושלים האירוע לרגל העברת שגרירות ארה"ב לירושלים של ארגון ה-OU העולמי. השגריר פרידמן:" היום ההיסטורי הזה לא היה קורה ללא הבהירות המוסרית והמאמץ של הנשיא טראמפ"

צילום: אליהו ינאי
צילום: אליהו ינאי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבוקר נערך במלון וולדורף אסטוריה בירושלים האירוע לרגל העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, בהנחיית העיתונאית סיון רהב מאיר ובארגונו של ארגון ה-OU העולמי. הארוע נערך במעמד שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן, שליח הממשל למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, סגן מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון סליבן, ושר האוצר של ארצות הברית סטיב מנוצ'ין. בנוסף, לקחו חלק מושל פלורידה ריק סקוט, נשיא ה-OU העולמי הרב משה ביין, מנכ"ל ה-OU העולמי אלן פייגן, נשיא OU ישראל צבי סנד ומנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, שרת החוץ של גואטמלה סנדרה חובל. בין המשתתפים מטעם ממשלת ישראל: שר ירושלים והתפוצות זאב אלקין, שר החינוך נפתלי בנט, שרת המשפטים איילת שקד, שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית וסגן השר מייקל אורן, יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, שר החקלאות אורי אריאל, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, ח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית והרב הראשי לשעבר ישראל (מאיר) לאו.

השגריר דייויד פרידמן שקיבל מה-OU מזוזה כמתנה המסמלת את חניכת השגרירות ציין: "אני בר מזל להיות אחד המקבלים הראשיים של האהבה מהקהילה היהודית, האוונגליסטית במעמד הזה של העברת השגרירות. היום ההיסטורי הזה לא היה קורה ללא הבהירות המוסרית והמאמץ של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אני מודה למחלקת המדינה, מודה לסגן מזכיר המדינה ג'ון סאליבן שהוביל את העברת השגרירות, למזכיר המדינה מייק פומפאו ולתמיכה של המשרד ושל המועצה לביטחון לאומי, לג'ון בולטון – תומך מובהק של ישראל והיועץ לביטחון לאומי, וכן לאלו שעבדו קשה לחיזוק היחסים – ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט. אני רוצה לומר לחבריי היהודים בעד הניסיון שחוויתי – כשזה מגיע לערכים שלנו, למדינת ישראל – אתם לא לבד".

שר האוצר מנוצ'ין: "נשיאים רבים דחו את העברת השגרירות לירושלים בשל סיבות של ביטחון לאומי. הנשיא טראמפ חתם על הצו כי העברת השגרירות לירושלים עולה בקנה אחד עם האינטרסים של הביטחון הלאומי של אמריקה. זהו צעד גדול ביחסינו עם ישראל". בנוגע ליציאה מפרויקט הגרעין האיראני ציין: "הנשיא טראמפ סרב לחתום על הסכם הגרעין עם איראן. זהו הדבר הנכון ביותר כדי להגן על ארצות הברית, ישראל, האזור ויתר מדינות העולם".
שר ירושלים והתפוצות זאב אלקין: "עבורי זהו אירוע מיוחד, אני עומד כאן כשר התפוצות וירושלים, זהו יום סמלי לעירנו ולבירה באירוע של OU העולמי. 51 שנים לאחר חזרתנו למקומות הקדושים אנו יכולים לראות שאם אנחנו מאמינים במשהו – הוא קורה".

שר החינוך נפתלי בנט ציין: "אני מודה ל- OU על ארגון היום הזה, ובשם הממשלה הישראלית והעם בישראל מודה למישהו שייקרא "חבר אמת" – הנשיא דונלד טראמפ. נשאלתי ביומיים האחרונים – מה תידרשו לשלם, מה הויתורים? אלו זמנים חדשים, כדי שנגיע לשלום – יש נוסחה חדשה, שלום תמורת שלום. אויבנו מנסים לעשות מהומות וטרור היום והם ייענו באגרוף ברזל. אני מברך את הברכה העתיקה: 'שהחיינו וקיימנו לזמן הזה'. האל יברך את נשיא ארה"ב, את אמריקה אמריקה, את ישראל, ואת בירת ישראל הנצחית ירושלים".

שרת המשפטים איילת שקד ציינה: "דונלד טראמפ הוא צ'רצי'ל של המאה ה-21, הוא הסיג לאחור את מדיניות הפייסנות של צ'ימברליין ומסמן לעולם שבעל הבית חזר. העם היהודי אינו עוד עם נודד חסר בית ומגן. עובדת קיומנו כאן אינה נתונה במחלוקת. שלב אחר שלב אנו חוזים בהתגשמותו של חזון הנביאים".

יו"ר האופוזיציה בוז' הרצוג: "אני שמח להיות כאן עם ה- OU שמכיר מילדות. תודה על השלב המדהים הזה בזכות הנשיא טראמפ, הצעד האמיץ הזה עושה צדק, ואנחנו אסירי תודה. 'השם עוז לעמו ייתן השם יברך את עמו בשלום'- צריך עוז וצריך שלום".

מושל פלורידה ריק סקוט: "אני מברך את הOU על קיום הארוע ביום הלא יאומן הזה, זה כבוד גדול עבורי להיות כאן, תודה לשגריר דייויד פרידמן, זהו יום היסטורי עם הכרזתו של הנשיא טראמפ. אנחנו ידידי ישראל, עושים כל שביכולתנו לעשות למען הקהילה היהודית הגדולה אצלנו".

נשיא OU העולמי הרב משה ביין: "זהו יום שמחה מיוחד ל-OU, כל יום כזה הוא תפילה לאל, יש תפילת שבח, ותפילת בקשה, היום חוגגים את שני סוגי התפילה. ירושלים לא רק מאוחדת ומוכרת על ידי ארה"ב, אלא לפיד של חירות בעולם, המזוהה עם מורשתנו וזכותנו על העיר. תודה רבה לממשל טראמפ, לנשיא, לצוותו וליועציו עבור ההכרה שלהם, ועבור היותם שליחי האל בנושא. אנו מבקשים מהקדוש ברוך הוא שייקח אותנו לבניין בית המקדש ממש כאן, לא רחוק. זה מה שכולנו מייחלים ומתפללים וזהו היום שבו אנחנו מבקשים שנגיע ליום זה במהרה בימינו".

מנכ"ל OU ישראל, הרב אבי ברמן: "העברת השגרירות לירושלים היא רגע היסטורי שאנחנו מקדמים ומייחלים עבורו קרוב ליובל שנים. אנו נרגשים ומודים לממשל האמריקאי בראשות הנשיא דונלד טראמפ על התמיכה הברורה בישראל ועשיית צדק היסטורי עם העם היהודי".

ארגון ה-OU העולמי הוא הארגון האורתודוכסי הגדול ביותר בעולם, הפועל ב-92 מדינות ויותר מ-1000 קהילות יהודיות ברחבי העולם. ראשי הארגון פועלים מזה כ-45 שנה מול כל הממשלים השונים בארצות הברית להעברת השגרירות לירושלים. בארץ, מחבר הארגון את ציבור העולים ומהווה עבורם קהילה כדי שירגישו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. לצד זאת בונה הארגון מנהיגות ערכית-ציונית צעירה, ב-21 מרכזי נוער בערים השונות בישראל.

השארת תגובה