יו"ר ההסברה ברשימה הערבית: "דאעש למדו מהציונות"

יו"ר ההסברה ברשימה הערבית המשותפת רג'א זעאתרה עורר היום סערה במהלך פאנל בחירות כשטען כי חמאס הוא חלק לגיטימי מהעם הפלסטיני וכן כי דאעש למדו מהציונות: "תראו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948 – מעשי הביזה, הרצח, הטבח, שבוצעו גם כאן באזורים הללו" ■ המחנה הציוני: "מצפים מראשי הרשימה להתנער לאלתר"

הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר מטה ההסברה ברשימה המשותפת רג'א זעאתרה עורר היום סערה כאשר השווה בין דאע"ש לציונות. את הדברים אמר בפאנל בחירות באוניברסיטת בר אילן. בפתח דבריו סירב לכנות את חמאס כארגון טרור. "לעם תחת כיבוש יש זכות לגיטימית להתנגד לכיבוש", אמר זעאתרה. "חמאס הוא חלק לגיטימי מהעם הפלסטיני התומך בשתי מדינות".

בהמשך דבריו עורר תגובות זועמות מהקהל, כאשר טען כי ארגון המדינה האיסלאמית 'דאעש' שאב את ההשראה למעשיו מהציונות. "מאיפה דאע"ש למדו את הפשעים האלה? תראו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948 – מעשי האונס, הביזה, הרצח, הטבח, שבוצעו גם כאן באזורים הללו".

מיד לאחר דבריו מפלגת 'המחנה הציוני' גינתה בחריפות את דבריו. "אנו מצפים מראשי הרשימה להתנער לאלתר מהתבטאות השערורייתית שמשווה בין ישראל לבין דעא"ש", אמרו במחנה הציוני. "וכן מאמרתו כי חמאס הוא לא ארגון טרור".

"ההשוואה בין עורפי ראשים חסרי כל צלם אנוש, לבין אומה שקמה מחדש ותרמה לעולם רבות – היא בלתי נסבלת ומעידה על בורות ושנאה. אנו מאמינים כי אזרחי ישראל הערבים מצפים מהרשימה המשותפת שתקדם את זכויותיהם ואת צרכיהם ותפתור את בעיותיהם הכלכליות והחברתיות, ולא תלבה בהסתה ושקרים שישיגו ההפך. מצער מאוד שדוברי הרשימה המשותפת פוגעים ברצון של הציבור הערבי והיהודי לחיות בדו קיום".

"המחנה הציוני ילחם בכל ניסיון מבית ומחוץ לפגוע  לפגוע במוסריות  הקמתה של מדינת ישראל בזכות קיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית  עם שוויון זכויות מלא. כך גם אנו נלחם בחמאס – ארגון טרור אסלאמיסטי שפועל להשמדתה של ישראל ונוודא שישאר ברשימת ארגוני הטרור".

בתגובה לדברים נמסר מהרשימה המשותפת: "הדברים נאמרו במענה לפרובוקציה של אחד ממשתפי הפאנל שטען שדאעש למדו את מעשיהם מנציג הרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת הוציאה עמדה רשמית נחרצת נגד פשעי דאעש, והיא מגנה אותם ללא שום קשר לכל מאורע היסטורי אחר".

השארת תגובה