הסערה החדשה: הצגת בית ספר ב'הפרדה'

כלי התקשורת נסערים: תלמידת בית ספר התלוננה על שבהצגת בית הספר הוצבו הבנות מאחור מאחר ולארוע הצטרפו תלמידות אולפנה דתית

תהלוכת לג בעומר בכפר סבא, צילום חיים טויטו (41)
תהלוכת לג בעומר בכפר סבא, צילום חיים טויטו (41)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהצגה שנערכה במרכז התרבות העירוני בכפר סבא, השתתפו תלמידי תיכון "כצנלסון" החילוני. מאחר ובמקום נכחו גם תלמידות אולפנת הראל הדתית, הופרדו הבנים והבנות – הבנים ישבו מקדימה, והבנות מאחורה.

גם עמדות הכיבוד מחוץ לאולם היו נפרדות, לבנים ולבנות.

תלמידת התיכון, אור חזן חביב, התרעמה על ההפרדה ויצאה נגד 'הכפיה הדתית', כלשונה: "לקחו אותנו להצגה בהיכל התרבות בנושא יום ירושלים. אנחנו ובית ספר דתי. והפרדה. כפייה דתית. מתאפקת לא לצעוק. עד מתי? עד מתי נכבד בלי לקבל כבוד בחזרה? עד מתי נשתוק ולא נילחם על הזהות שלנו?.

עמד כאן איש שציטט מהתנ"ך. כאילו זו עובדה. מסורת זה חשוב, אבל זה לא בהכרח קרה. עומדת כאן אישה ומדברת על איזה יופי שאנחנו כאן ביחד. אבל אנחנו לא באמת ביחד. פילגו אותנו. די לשתוק!".

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, אמרה כי תפנה לשר החינוך בעניין: "המקרה הזה מייצג תופעה גדולה יותר. עבור הימין, רק לדתיים יש רגשות שצריך להתחשב בהם. לחילונים אין ערכים ואין רגשות, ולכן הם אמורים להתיישר לפי הרוח החדשה. אז יש לנו חדשות עבור נפתלי בנט: שוויון הוא ערך. כבוד האישה הוא ערך. ובדיוק כמו שאתה נלחם על הערכים שלך, אנחנו לא מתכוונים לוותר על שלנו. ילדים בחינוך הממלכתי לא יעשו פעילויות מאחורי מחיצות, ובנות לא יישבו בקצה האולם בזמן שהבנים מקדימה. אפילו לא פעם אחת".

חבר מועצת עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין, סיפר: "הוזעקתי למקום ע"י אם לתלמידת תיכון כצנלסון וכשהגעתי חשכו עיניי – הבנים ישבו מקדימה והבנות מאחור, ממש כמו בקווי ההפרדה החרדיים. מדובר בזלזול מוחלט ברגשות הציבור החילוני ובכשל חינוכי מהמדרגה הראשונה. חבל שבשנת 2018 אנחנו עדיין חייבים לעסוק בנושאים שאמורים להיות ברורים מאליהם. מבחינתי זהו קו אדום, ואני מתכוון לעשות את כל הצעדים הן במועצת העיר והן בקרב תושבי כפר סבא על מנת שתופעות הדתה כמו זו לא יתרחשו יותר".

השארת תגובה