סיוט בבית־אבות: חולדה אכלה אוזן של קשישה

האירוע התרחש בליל שבת בשעת לילה. אנשי הצוות הסיעודי שמעו זעקות רמות בוקעות מאחד החדרים. כשנכנסו פנימה נחרדו לגלות קשישה מבועתת שוכבת במיטתה, בעוד חולדה יושבת לה על ראשה

בית אבות. צילום אילוסטרציה: איתן טל
בית אבות. צילום אילוסטרציה: איתן טל

באתר האינטרנט של בית־האבות גיל־עד ברמת־גן מבטיחים בית חם לדיירים. אלא שדיירת המתגוררת שם עברה בסוף השבוע חוויה מקפיאת דם: חולדה פלשה לחדרה ואכלה חלק מאוזנה. כך דיווח הבוקר העיתונאי רותם אליזרע ב"ידיעות".

האירוע התרחש ביום שישי בשעת לילה. אנשי הצוות הסיעודי שמעו זעקות רמות בוקעות מאחד החדרים. כשנכנסו פנימה נחרדו לגלות קשישה מבועתת שוכבת במיטתה, בעוד חולדה יושבת לה על ראשה ומכרסמת את אוזנה. בדיקה ראשונית העלתה כי חלק ניכר מאוזנה של האישה נקרע בעקבות הנשיכות.

היא הועברה למרכז הרפואי שיבא בתל־השומר, ותידרש כנראה לעבור ניתוח מורכב. טרם ברור אם שמיעתה תיפגע בטווח הארוך כתוצאה מהנשיכה. אחד מקרוביה אמר: "לא ייאמן שבמוסד ציבורי שאמור לדאוג לקשישים שגרים בו קורה אירוע כזה".

למרות ממדיה הקטנים נחשבת חולדה לסוג של טורף. היא נוטה לנשוך בעיקר מי שנתפס בעיניה כחלש: תינוקות, קשישים וחולים. החולדה נושכת גם אם היא חשה שנקלעה לסכנה.

איך נכנסה החולדה לתוך בית־האבות? התשובה לשאלה הזו לא התבררה, לפחות עד אמש.

מומחים אומרים שחולדות הן חיות חכמות שיכולות להיכנס למבנים בקלות יחסית דרך פתחים שאותן הן מאתרות או אפילו סתם דרך החלון.

על אף גודלן מסוגלות החולדות להחדיר את גופן גם דרך חור קטן יחסית בקוטר של שני ס"מ. ברגע שראש החיה עובר את החור היא מצליחה להגמיש את גופה ולהשחיל את עצמה דרכו. קרובי הקשישה מדגישים עם זאת שכישוריהן של החולדות אינם מעניקים להנהלת בית־האבות הצדקה למקרה.

הדיווח על האירוע הועבר למשרד הבריאות. מבית־האבות לא נמסרה תגובה ל"ידיעות"

תגובה אחת
  1. הגעה למצב שבו חולדה נוגסת בבני אדם בדרך כלל מעיד על הזנחה של בעיית חולדות לאורך זמן.

השארת תגובה