חדש: אופנים שיתופיים לתושבי רחובות

MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופיים פועלת החל מהשבוע גם ברחובות • פיילוט ראשוני ללא תשלום למשך חודש החל מהיום • זוגות אופניים של 'מובייק' פוזרו בעשרה מוקדים ברחבי העיר

מלול אופניים
מלול אופניים

בתום מגעים שהתנהלו בין ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופיים לעיריית רחובות, החל מהיום מצטרפת רחובות לרשימת הערים הגדולות בהם הונהג המיזם שזוכה לשבחים רבים מהתושבים.

MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופיים מתחילה היום את פעילותה בעיר רחובות, כאשר עשרות זוגות אופניים של 'מובייק' פוזרו בעשרה מוקדים ברחבי העיר, כאשר כל מה שנדרש הוא, הרשמה באמצעות האפליקציה. לרגל ההשקה יונהג החל מהיום ולמשך חודש פיילוט ראשוני ללא תשלום.

כניסתה של חברת 'מובייק לרחובות התאפשרה ביוזמתם של חברי מועצת העיר יניב מרקוביץ' ויערה ספיר, מתן דיל ובשיתוף ליאור שוקרי, מנהל  אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני אשר אחראי על הוצאתו של הפיילוט לפועל, כאשר בסמיכות למוקדים שבהם יעמדו האופניים, יוצבו תמרורים והסברים לשימוש קל ונוח.

מערך האופניים השיתופים של  MOBIKE מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המופעל ע"י אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש ומאפשרת שימוש מהיר ויעיל בשירות מכל מקום בעיר ללא צורך בחניה בעמדות עגינה ייעודיות (NON-DOCKING). כמו כן, האופניים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופניים במטרה לשלוט בצי האופנים ועל מנת למנוע מקרי גניבה.

השירות יאפשר למשתמשים לנוע בחופשיות במרחב העירוני על אופניים ייעודים ללא צורך בהגעה לתחנת הגינה ייעודית בסיום השימוש (non docking), להבדיל ממערך שיתוף אופניים שקיים היום, המחייב את הרוכב להתחיל ולסיים את הרכיבה במקומות מסוימים שאינם בהכרח תואמים לצרכיו.

להלן מוקדי פיזור האופניים, תחנת הרכבת, רח לבקוביץ – חזית השוק העירוני, הספרייה העירונית רח' גולדין, פארק עירוני- שכונת המדע , חוויות שווייץ- רח' קרוננברג (רחובות החדשה), מרכז מסחרי שד' ירושלים , מרכז מסחרי רחובות ההולנדית , מכללת פרס , בית העם רחוב יעקב, חוויות שכונת אושיות.

יצוין, כי תשלום בעבור השירות עדיין לא נקבע באופן סופי, אך כפי הנראה ינוע בין 2-4 ₪ בעבור חצי שעה.

תגובה אחת
  1. האופניים הצהובים נשברים ומסוכנים לציבור. סכנה!

השארת תגובה