מונטג במעצר, המו"מ הפוליטי משותק

יו"ר ועדת תכנון ובניה מטעם 'דגל' נעצר עם שורה ארוכה של עסקנים, יזמים ומעורבים בחשד לפרשת שוחד • מעצרו הוארך עד ליום חמישי, ובינתיים המו"מ בין 'דגל' לש"ס מתנהל בעצלתיים ומסתכם בשיחת טלפון אחת

עיריית בית שמש
עיריית בית שמש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים, במוצאי שבת פשטו כוחות המשטרה על בתי עשרה מתושבי העיר, בראשם חבר המועצה ויו"ר ועדת תכנון ובניה משה מונטג, שני עובדי ציבור בכירים, יזם נדל"ן, עורך דין ושורה של עסקנים מוכרים המעורבים בעסקי נדל"ן בעיר. בהמשך, נעצרה עורכת דין נוספת החשודה אף היא בפרשה ובמקביל, אחד העצורים שוחרר עוד קודם הדיון.

כזכור, רק בשבוע שעבר הכריעו גדולי ישראל מנהיגי 'דגל התורה' לנציגיהם בעיר, לקיים מו"מ עם ראש העיר משה אבוטבול לקראת אפשרות של תמיכה במועמדותו, כשלאחר מכן יחזרו עם התוצאות ואז יוכרע אם ירוצו יחד עם אבוטבול, או באופן עצמאי. אחד משני השמות הפוטנציאלים, להיות מועמד המפלגה במקרה ויוחלט לרוץ באופן עצמאי לראשות, הוא חבר המועצה משה מונטג, שכאמור, בינתיים נעצר במסגרת הפרשה.

במרכז הפרשה ניצב פרויקט בן מאה יחידות דיור הנמצא בבניה, במרכז שכונת בית ומנוחה שבקריה החרדית בעיר. השטח, שבתכנון המקורי של השכונה יועד לשטח חום (שטח המיועד למבני ציבור), הוסב כאמור לפרויקט מגורים ענק של משפחות חסידות סאטמר, לאחר מספר שינויים שנערכו בתוכנית המתאר של השטח. פרויקט ששמו שיכון 'קריית יואל'.

על פי החשד, החשודים קיבלו, לכאורה במסגרת תפקידם, טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים, בניגוד לחוק. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.

ראוי לציין, כי בדו"ח מבקר המדינה שפורסם לפני כשנה, אושרו היתרי הבנייה במתחם ונעשו לפי התכניות בהיתר ובצמוד לחוק. אך על פי הפרסומים ישנם מקרים נוספים שנחקרים.

בצהרי יום ראשון הובאו החשודים לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון. נציג המשטרה אמר כי "מדובר בפרשיה מורכבת ומסועפת", כשלדבריו "החשודים פעלו לאורך שנים רבות יחד וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית בעבור טובות הנאה וקידום אינטרסים אישיים, תוך גרימת נזק לקופה הציבורית והתעלמות מוחלטת מהדין והחוק במדינה".
בהמשך ביקש החוקר מהשופט להאריך את מעצר החשודים בחמישה עד עשרה ימים, מאחר ו"מרבית החשודים בפרשיה משתייכים לקבוצה הומוגנית" ובשל כך החשש לשיבוש החקירה גדול. בסופו של הדיון החליט השופט גיא אבנון להאריך את מעצר חבר המועצה וארבעה נוספים עד ליום חמישי, שניים נוספים עד לאמש (יום שלישי) ושניים נוספים שוחררו למעצר בית עד ליום חמישי.

ובתוך סערת החקירות שמדירה שינה מעיני קברניטי העיר בית שמש, המשא ומתן שאמור היה להיפתח בין 'דגל התורה' לבין ראש העיר משה אבוטבול מתנהל בעצלתיים. מי שמונה לנהל מטעם 'דגל' את המו"מ הוא חבר הכנסת אורי מקלב שקיים שיחה ראשונית עם ראש העיר, אך הצדדים טרם התכנסו לדון בפרטי ההסכם.

השארת תגובה