נס ציונה: פורשי ש"ס, עם 'הבית היהודי'

מצביעים שפרשו מש"ס, בהם רבנים, גבאים ופעילים מרכזיים, סיכמו עם 'הבית היהודי' על ריצה ברשימה משותפת • הרקע, ההבנות והשמות הבולטים

הדמייה פארק המדע נס ציונה, הדמייה איוולב מדיה, אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף (Custom) (2)
הדמייה פארק המדע נס ציונה, הדמייה איוולב מדיה, אדריכלים ברעלי לויצקי כסיף (Custom) (2)

היא אמנם "רק" נס ציונה, אבל למהלך הבא עשויות להיות השלכות רוחביות: קבוצת בני תורה ספרדיים מרכזית, בהם רבני קהילות, גבאים ופעילי ש"ס וותיקים, פורשים מהמפלגה וירוצו תחת 'הבית היהודי' בתמורה לרוטציה על המקום הראשון ועל התפקיד הבכיר.

לפני מספר חודשים, סיקר 'שטח מוניציפאלי' את הקולות הרבים העולים בעיר נגד חבר המועצה מטעם ש"ס ואת הרצון לצאת לדרך עצמאית. אז, הקולות היו עדיין מהוססים והציפייה הייתה שבסיעת האם יתעשתו ויבואו לעשות סדר בנעשה.

השבוע, נפלה ההכרעה, כאשר בני התורה הספרדיים יצאו למהלך, בו בחרו לחבור ליצחק כהן, נציג 'הבית היהודי'. בפגישה שנערכה בין הצדדים, סוכם על ריצה משותפת תחת מטריית 'הבית היהודי'. במקום הראשון יעמוד נציג המפלגה הציונית דתית כהן, במקום השני יעמוד נציג בני התורה הספרדיים ערן רפאל, ובמקום השלישי יעמוד יוסף טדסה.

על פי הסיכומים, בין נציג הבית היהודי ונציג בני התורה תתקיים רוטציה על המקום הראשון וגם על התפקיד הבכיר. במפלגה שואפים להכניס שלושה נציגים ולקבל סגנות ותיק בכיר.

יצוין כי להתארגנות החדשה שותפים פעילי ש"ס מובהקים, שבעבר היוו את לוז השדרה של הסיעה המקומית ואף נמנו על פעיליה בבחירות הארציות.

כך בין היתר נמצאים במפלגה החדשה אורן לחמי, פעיל מוכר בשכונת טירת שלום; גבאי בתי הכנסת הרב ברק מזעקי והרב אברהם אסקפא והפעילים אברהם בוקובזה, יפת דמרי ויונתן יצחקי. ערן רפאל, שיוצב במקום השני ברשימה, הינו אחראי מערכות כשרות בעיר ומנהל ת"ת 'פרי התורה'. יוסף טדסה, המוצב במקום שלישי, הינו פעיל מוכר ביותר בקהילת יוצאי אתיופיה ולו השפעה על מאות רבות של אנשים.

למרות שההסכם בין הצדדים הינו מנוי וגמור וכל פרטיו הושלמו, הצדדים עדיין דחו את חתימתם הפורמלית לעוד שבוע וחצי, למקרה בו תהיה התפתחות בלתי צפויה.

השארת תגובה