"טרור לכל דבר" · העפיפון הישראלי

שתי התפתחויות התרחשו היום בסוגיית טרור. העפיפונים: לראשונה בוצע ירי לעבר מפריח עפיפון עזתי – וישראלי שביקש ל'נקום' עם עפיפון תגובה

עפיפון תבערה עפיפון תבערה
עפיפון תבערה עפיפון תבערה

טרור העפיפונים לאחר תקופה ארוכה בה צעירים פלסטינים מרצועת עזה משגרים עפיפונים בוערים לעבר שטח ישראל
קרו היום שני התפחויות בנושא הנל על פי רשתות תקשורת פלסטיניות צה"ל ירה לראשונה בצעיר עזתי אשר השליך עפיפון בוער לשטח ישראל ואצלינו בתוך גבול ישראל פעיל ימין קיצוני ניסה להשליך עפיפון בוער לעבר שטח הרצועה וגרם לשריפת שדה בשטח ישראל (הצעיר נעצר והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון) שוחחנו עם חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד) המתגורר בעוטף עזה לדבריו הוא מגנה בכל תוקף את מעשה הצעיר הישראלי אשר לקח את החוק לידיו ילין מוסיף ואומר כי יש לנו צבא חזק ועליו יש לתושבים לסמוך, ולא באף פעילות שונה.

שאלנו האם הוא רואה במעשה הצעיר היהודי כמעשה טרור
ילין אומר כי לא מדובר במעשה טרור אלא אירוע פלילי חמור מאוד שצריך לגנות בתוקף.

לגבי הירי כדי לפצוע בצעיר הפלסטיני אומר ילין כי דין עפיפון כדין טיל. השריפות יכולות לפגוע בחיי אדם. אני תומך בכל מדיניות אשר תפסיק את השריפות.

חבר הכנסת מוסי רז (מר"ץ) אומר בשיחה עמנו על ההתפתחויות בטרור העפיפונים כי הוא רואה במעשה הצעיר היהודי כמעשה טרור לכל דבר ואין שום הבדל בין יהודי לערבי שאלנו מה היא תגובתו על הירי בצעיר הפלסטיני בתגובה אומר רז כי איננו רוצה להגיב על מקרה ספציפי שאיננו מכיר אך מוסיף ואומר כי ברמה העקרונית לא אמורים לירות באדם שאיננו חמוש אבל מי שמנסה להבעיר שדה אין אפשרות לומר עליו כי איננו חמוש.

שאלנו האם הינו נותן גיבוי מלא לצה"ל בירי על הצעיר הפלסטיני רז בתגובה אומר כי נסיון להצית שדה הוא נקרא מעשה טרור ובהנחה שבאמת אלו הן פני הדברים ולא הייתה אף דרך אחרת למנוע את השלכת העפיפון הבוער אומר רז כי הוא יכול להבין את מעשה צה"ל.

שאלנו האם דין צעיר פלסטיני כדין צעיר יהודי

רז אומר ברמה העקרונית כי אם כוחות הבטחון רואים צעיר יהודי בא להשליך עפיפון בוער לעבר הרצועה ואינם יכולים לעצור אותו ללא ירי אז ישנה לגיטימציה לירי על מנת לפגוע גם בצעיר יהודי.

ומוסיף כי ככל הנראה במקרה היום הייתה אפשרות לצה"ל לעצור את הצעיר היהודי ללא ירי.

2 תגובות
  1. רז מצדי יכול לגור בעזה…למה לתמוך מרחוק?!

  2. אתה אמיתי זה היה מעשה הומוריסטי של רן כרמי בוזגלו בנאדם לא צעיר כולה נשרפו קוצים שהם בעצמם כיבו. ממש החמס והם שווים יצורים שכמוכם. פייק חדשות

השארת תגובה