'דגל' יוצאת לקרב, אמסלם החזיר ציוד

אין רגע דל: 'דגל התורה' יוצאת לקרב על מקומה ברשימת 'יהדות התורה' • ח"כ אמסלם הודיע סופית כי לא יתמודד לראשות העיר וסלל את הדרך לשר זאב אלקין • וגם: עופר ברקוביץ' מפתיע ועריקה כואבת מ'הבית היהודי'

כיכר ספרא
כיכר ספרא
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שבוע סוער ביותר עבר על הזירה הפוליטית-ירושלמית, שמצליחה לייצר דרמות מדי יום ביומו. בעוד אור הזרקורים מופנה אל המרוץ לכס ראש העיר, פתחה השבוע 'דגל התורה' חזית חדשה מול 'אגודת ישראל' בדרישה לשנות את יחסי הכוחות במועצת העיר.

ביום ראשון, התכנסו עשרות נציגי קהילות ליטאיות לאולם קטן ברחוב תכלת מרדכי, לאירוע שהיווה יריית פתיחה למערכת הבחירות. מטרת הכנס – בראשו עמדו הגאון רבי דוד כהן והגאון רבי ברוך סולובייצ'יק – הייתה חידוד מסר ברור: המצב הנוכחי בו 'אגודת ישראל' מחזיקה בחמשה חברי מועצה ו'דגל' מסתפקת בשלשה, לא יחזור על עצמו גם במחיר ריצה נפרדת.

"מה שקרה פעם קודמת לא יקרה עוד הפעם", אמר הגאון רבי דוד כהן. "יש לנו שלושה נציגים שעובדים במסירות גדולה בכל כוחם אבל שלושה זה כוח מועט".

נכון לכעת, ב'אגודת ישראל' לא מתייחסים באופן רשמי לדרישות, אך הערכה היא כי בסופו של דבר, חלוקת המקומות ברשימת 'יהדות התורה' ירושלים תשתנה ותביא לשוויון בין המפלגה הליטאית לחסידית.

ולמרוץ לראשות: הקרב הפנים-ליכודי בין השר זאב אלקין וח"כ דוד אמסלם על הזכות להיות מועמד מפלגת השלטון לראשות העיר, הוכרע השבוע, לאחר שח"כ אמסלם הודיע סופית כי לא יתמודד על התפקיד. בימים שקדמו, בחנו במפלגת 'הליכוד' למי מבין השניים סיכויים גבוהים יותר לכבוש את כס הראשות ולאחר שהתברר כי אלקין זוכה לאחוזי תמיכה גבוהים משמעותיים מאמסלם – נפלה ההכרעה.

ובתוך כך, לאחר תקופה בה מועמדותו זכתה זלזול, סקר חדש שהציג השבוע עופר ברקוביץ, מלמד על התחזקות והפיכתו לשחקן רציני במגרש. על פי הסקר, בקרב ראש בראש מול השר אלקין, ידו של ברקוביץ על העליונה והוא מקבל 50.9% תמיכה מול 49.1% לאלקין.

וגם בסיעת 'הבית היהודי' לא יודעים מנוחה: הרצל יחזקאל, העוזר הצמוד של שרת המשפטים איילת שקד, אחד האנשים החזקים במפלגה, ערק למחנה יוסי חביליו ויוצב כמספר 2 שלו ברשימת 'מצילים את ירושלים'. בכך משלימה 'הבית היהודי' התפוררות מפוארת שהחלה בעזיבת דב קלמנוביץ ושמואל שקדי.

השארת תגובה