נתניהו חושף: 400 סיכולים בשנה

טקס מיוחד לציון 70 שנה להקמת שירות הביטחון הכללי נערך אמש בהשתתפות רה"מ נשיא המדינה ובוגרי השירות לדורותיו

נתניהו ופוטין במוזיאון היהודי, צילום לוי נאזרוב (54)
נתניהו ופוטין במוזיאון היהודי, צילום לוי נאזרוב (54)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

טקס מיוחד לציון שבעים שנה להקמת שירות הביטחון הכללי נערך אמש בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו נשיא המדינה וראש השב"כ נדב ארגמן.

הנואמים העלו על נס את מסירות הנפש של הסוכנים העושים לילות כימים תוך סיכון חייהם להצלת עם ישראל.

ראש הממשלה פנה למשרתים ואמר, ״אתם רחוקים מאור הזרקורים, אבל אתם קרובים ללב העם. אזרחי ישראל מאוד מעריכים את הפעילות החשובה שלכם, שמאפשרת לכולנו לקיים את שגרת יומנו, לא רק לקיים את שגרת יומנו, להיות בטוחים ממוות הרבה פעמים. אתם מצילים אנשים, ולו היה המסך מורם, אזרחי ישראל ללא ספק היו נותרים פעורי פה אל מול היצירתיות, התעוזה ומכלול ההישגים שנזקפים לזכותכם לאורך שנות קיומה של המדינה".

לדברי ראש הממשלה, "השב"כ תמיד היה סמל לקידמה טכנולוגית. כל העולם בא ללמוד מכם ואתם למעשה עוזרים ליחסי החוץ של מדינת ישראל. ראשי הביון מהעולם באים ורואים ארגון מיומן ויצירתי".

"אנשים אולי לא יודעים שהשב"כ מסכל כ-400 סיכולים בשנה. זה אומר סיכול אחד ממוצע ליום. אנחנו יודעים מה המשמעות. עם ישראל סומך עליכם, כי יש על מי לסמוך. תודה רבה לכם, בשם כל אזרחי ישראל"

בהמשך נשא דברים הנשיא ריבלין, שאמר כי "שירות הביטחון הכללי, הוא הגוף שיש לו את המשימה המורכבת ביותר והרגישה ביותר. אתם, אנשי השירות, נדרשים להגן על המדינה לא רק מהאויבים שבחוץ, אלא גם מסכנות מבית. בידיכם מופקדת ההגנה על חיי אזרחי ישראל וחשוב לא פחות וכפי שנקבע בחוק השירות, ההגנה על סדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, תוך פעילות באורח ממלכתי. זוהי משימה קשה, פעמים כפוית טובה, שיש בצידה לא מעט ביקורת. לפעמים, ישנן גם טעויות. אף אחד מכם לא פועל במציאות סטרילית. אתם פועלים במציאות המורכבת ביותר שאפשר להעלות על הדעת. על כולנו לזכור: שירות הביטחון הכללי הוא מבסיסי קיומנו. אנשי השירות פועלים בשליחות עם ישראל כולו, מימין ומשמאל. מי שפוגע בשירות הביטחון הכללי ובמשרתיו, כמוהו כפוגע בביטחונה של מדינת ישראל".

הנשיא התייחס למצב הביטחוני המתוח ואמר, כי "התקופה הקרובה טומנת בחובה אתגרים ביטחוניים לא פשוטים במספר זירות במקביל. לכם השב"כ, חלק משמעותי ביכולת שלנו להתמודד עם אתגרים אלה בהצלחה, בדגש על הזירה הפלסטינית. אנחנו סומכים עליכם."

השארת תגובה