הפרקליט יערער: למה זוכה חסן

לאחר שזוכה מרוב האישומים נגדו החליט פרקליט המדינה שי ניצן על הגשת ערעור לבית המשפט העליון

אלון חסן אלון חסן
אלון חסן אלון חסן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרקליט המדינה שי ניצן הודיע כי הוחלט לערער לבית המשפט העליון כנגד זיכויו המוחלט של ראש ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד אלון חסן.

כזכור, חסן הורשע והואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור בתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון ועבירות מס נוספות.

עם זיכויו של חסן הגיבו בפרקליטות ואמרו, כי "כתב האישום הוגש מלכתחילה לאחר שהפרקליטות סברה שקיים סיכוי סביר להרשעת המעורבים בעבירות המיוחסות להם, ויש לזכור כי חלק מהמעורבים בפרשה הודו, נטלו אחריות והורשעו כבר בתחילת הדרך, ונדונו לעונשים משמעותיים. לאורך כל הדרך העמידה הפרקליטות לנגד עיניה את החשיבות הציבורית בהבאת הדברים להכרעה עובדתית, משפטית וערכית ע"י ביהמ"ש".

עוד נאמר בתגובה, כי "בית המשפט פרש את חומרי הראיות שהוצגו בפניו באופן השונה מעמדת הפרקליטות, ובסופו של דבר קבע כי יש לזכות. זה תפקידו של בית המשפט וזאת השיטה. יודגש כי הפרקליטות בדקה את עצמה בכל שלב ושלב לאורך ההליך, מתוך מטרה לעשיית משפט אמת וצדק, ומתוך אמונה כי הראיות בתיק מהוות בסיס להרשעת הנאשמים. הפרקליטות תלמד את ההחלטה היטב ותבחן את כל האפשרויות המשפטיות העומדות בפניה".

השארת תגובה