סקר: הציבור לא מביע אמון בתקשורת

הסקר נערך עבור הרשות השנייה ובעוד תוצאותיה אמורים לעורר בקרב בכיריה חשבון נפש, הרי שמנכ"ל החברה אבי וייס מאשים, "יש מסע דה לגיטימציה לתקשורת"

איווט ליבמרן ומשה גפני באולפן הנייד של קול חי
איווט ליבמרן ומשה גפני באולפן הנייד של קול חי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

סקר שנערך עבור הרשות השנייה מגלה כי 36% המהציבור אינו מביע אמון בתקשורת וסבור כי היא מזינה אותו בחדשות מזויפות (פייק ניוז).

רק 28% ממשיבי הסקר הביעו אמון בחברת החדשות.

הסקר שנערך על ידי 'מנו גבע' בדק שורה של מוסדות ואת האמון שהציבור רוחש כלפיהם, מהתוצאות עולה, כי צה"ל זוכה לאמון הגבוה ביותר ואילו התקשורת מגיעה לרמה הנמוכה ביותר של תמיכה ואמון הציבור מבין כלל המוסדות שנסקרו.

מניתוח הסקר עולה כי הגורם לחוסר האמון מורכב משלל 'האשמות' מצד הציבור, כמו אי אמון בדיווחי אמת, אנרכיה, הטיית דעת קהל ועוד.

הציבור סבור כי גם בתקשורת החזותית וגם בכלי התקשורת המסורתיים מעניקים המגישים כמו גם היתר העיתונאים לציבור חדשות 'ערוכות' ומגמתיות ולא רק ברשתות החברתיות.

מנכ״ל חדשות 2 אבי וייס שנשא דברים בכנס הרשות השנייה התייחס לממצאים והאשים את 'העם'. לדבריו, "יש מסע דה לגיטימציה לתקשורת. כתבים שלנו מספרים שלעיתים כלל לא פשוט להיות באירועים. לא פעם צריכים לפנות כתבים ופרשנים שלנו. כועסים עלינו ושונאים אותנו. לא אוהבים אותנו". אמר.

הוא הוסיף, "אנחנו עובדים בשביל הצופים, אבל חלקם לא אוהבים אותנו. חלק מהצופים רוצים שנהיה צוות הוואי ובידור ולא נספר להם את המציאות".

תגובה אחת
  1. התשקורת הרוויחה את שינאת העם ביושר-הציבור לא טיפש ולא מאמין בכם.

השארת תגובה