פיצוץ: חב"ד 'חותכים' מ'הבית היהודי'

לא שקט ברחובות: היחסים בין חב"ד ל'בית היהודי' עלו על שרטון לאחר שבחסידות מאשימים את יו"ר הסיעה בהתנערות מסיכומים ודחיקת נציגם ממקום ריאלי ברשימה

אמיתי כןה יו"ר הבית היהודי ברחובות אמיתי כןה יו"ר הבית היהודי ברחובות
אמיתי כןה יו"ר הבית היהודי ברחובות אמיתי כןה יו"ר הבית היהודי ברחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי שגרפה ברחובות, בבחירות 2015 למעלה מ-3,000 קולות ובוחנת בימים אלו אפשרות להריץ רשימה למועצת העיר, מחוזרת בימים אלו במקביל הן על ידי מפלגת 'הבית היהודי' והן על ידי קהילת חב"ד, וזאת לאחר שההבנות בין הצדדים עלו על שרטון כאשר בחב"ד מאשימים את יו"ר הבית היהודי אמיתי כהן בהפרה של הסיכומים.

מהפרטים שהגיעו לידי 'קו עיתונות' עולה, כי בעוד חב"ד החזיקה בהתחייבות מצד יו"ר הבית היהודי אמיתי כהן לשריון המקום השלישי ברשימה עבור נציג הקהילה בתמורה לתמיכת החסידות במפלגה, הרי שבימים האחרונים בשל שיקולים פנים מפלגתיים ואיחוד השורות במפלגה המפוצלת, החליט כהן להצניח למקום השלישי והספק ריאלי דמות פופולרית מהציונות הדתית כאשר השם החם כרגע הוא יושב ראש שכונת סלע, יוני עפג'ין, המוכר כאדם עתיר מעש ובעל זכויות בעשייה הציבורית בעיר.

עפג'ין, שנכון לכתיבת השורות טרם החליט אם לנסות את מזלו ולתרגם את עשייתו הציבורית באמצעות פלטפורמת 'הבית היהודי' או במסגרת רשימת 'הליכוד', הריץ בבחירות האחרונות מפלגה עצמאית בשם 'דרך חדשה' וגרף מאות קולות.

בחב"ד ראו בכך הפרה בוטה ומשהבינו כי על כהן הנבוך מופעלים לחצים מגבוה שיגרו בכיר בקהילה לבשר לו כי הם כבר לא רואים עצמם מחויבים להבנות שהושגו. יצוין, כי בחב"ד יש מי שמנסה גם בימים אלו לגשר על הפערים שהתהוו מול כהן, אך גורם בחסידות טוען כי "אמינותו של כהן נסדקה וכי יהיה זה מורכב לבנות אותו מחדש". יצוין כי בבחירות האחרונות תמכו חב"ד בסיעה הדתית לאומית והיוו משקל מרכזי במניין מצביעיה.

בתוך כך נודע, כי גורמים בכירים בחב"ד מנהלים בימים אלו מגעים עם מפלגת 'יחד' של אלי ישי ובוחנים אפשרות לריצה ברשימה אחת.

במקביל יושב ראש 'הבית היהודי' שחשש מאיבוד נתח מצביעים משמעותי החל לבחון גם הוא חלופות בדמותן של קבוצות אוכלוסייה מגוונות.

כך אירע שגם קהילת חב"ד וגם מפלגת הבית היהודי מנהלות מגעים בו זמנית ובמקביל עם מפלגת 'יחד' שכאמור, על פי פילוח תוצאות הבחירות לכנסת ב- 2015, גרפה מפלגת 'יחד' ברחובות סך קולות השווים לשני מנדטים במועצת העיר.

אלא שבחב"ד סבורים כי בבחירות לכנסת היוותה מפלגת 'יחד' תמהיל של מפלגות לאחר שהתמודדה ברשימה משותפת עם 'עוצמה יהודית' שאיננה עוד חלק אינטגרלי מ'יחד' כך שקשה לדגום את כוחה האלקטורלי של 'יחד' ולתרגם אותה לערך מוניציפלי כיום.

יצוין, כי בחסידות חב"ד המעריכה את כוחה כשווה ערך ל- 1400 קול, יש מי שמהרהר אם לא הגיעה העת למתג את עצמם כמפלגה עצמאית ואגב כך להתמודד בבחירות הקרובות על מקום במועצה.

כידוע, תלמידיו של הגר"מ מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' ברחובות, שוקדים בימים אלו על פתיחת תלמוד תורה לקראת שנה"ל הקרובה לטובת ילדי הקהילה המתפתחת.

במפלגת 'יחד' אשרו את דבר קיומם של מגעים המתנהלים במקביל עם שני הצדדים ואמרו כי הם "פועלים לאחדות".

יו"ר 'הבית היהודי' רחובות, אמיתי כהן, לא מסר כל תגובה.

השארת תגובה