וידאו: שוד הדואר בשכונת 'רמות'

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפעילות מודיעינית וחקירתית מדויקת נאספו בידי משטרת ישראל ראיות וגובשה תשתית מבוססת לכדי הגשת כתבי אישום כנגד שלושה חשודים, תושבי באר שבע, אשר עפ"י החשד ביצעו שוד מזויין בסניף דואר בשכונת רמות. עוד עלה בחקירתם כי ריבוי לקוחות במועד אחר מנע ביצוע שוד נוסף במקום אך לאחריו ניסו לבצע שוד של אזרח אחריו עקבו עת יצא מהסניף.

"נמשיך להשקיע את מירב המאמצים והאמצעים בלחימה בפשיעה למען הגברת תחושת הביטחון של האזרח שומר החוק והגנה על רכושו", ציינו במשטרה.

בתאריך 28.3.18 בשעת בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות שוד מזויין בסניף דואר ברחוב נחום שריג בעיר באר שבע.

מתחקור של שוטרים שהגיעו למקום עלה כי אל הסניף נכנסו שני חשודים צעירים חמושים באקדח ובסכין ועל פניהם כובעי גרב שחורים.

לאחר שקיבלו לידיהם, תוך איומים על עובדות המקום, סכום כסף בסך כ- 20,000 שקלים, נמלטו.

זמן קצר לאחר אירוע השוד התקבלה שיחת טלפון במשטרה מאזרח ערני שהבחין בשני חשודים המפרקים לוחיות זיהוי מרכב בו נסעו ומשליכים לוחיות אלו אל פח אשפה סמוך, ומרכיבים במקומן לוחיות אחרות.

שוטרים אשר פגשו במודיע איתרו את הלוחיות שהוחלפו והושלכו אל פח האשפה.

מהלך החקירה, תוך הסתייעות בחוקרי זירת עבירה מחטיבת הזיהוי הפלילי, עלה החשד כי מי שעשו שימוש ברכב הינם שני תושבי באר שבע בני 35 ו 25 אשר עפ"י החשד עשו שימוש ברכב מושכר לביצוע השוד.

עוד עלה, בחקירה מקבילה, כי שני כי החשודים מעורבים בהעברת כלי רכב אל שטחי הרשות באיו"ש במהלך חודש מרץ 2018.

בתאריך 23.4.18 נעצרים שני החשודים וחשוד נוסף קטין בן 17 תושב באר שבע אף הוא.

מלבד החשד לביצוע שוד סניף הדואר והעברת רכבים גנובים לשטחי הרש"פ, העצורים נחשדים כי יום קודם לכן תכנונו לבצע שוד נוסף של אותו הסניף, ולאחר שזה לא צלח, ניסו לשדוד אזרח שיצא מסניף הדואר תוך שהם עוקבים אחר רכבו ויוצאים לעברו עם אקדח.

עם מעצרם, בחיפוש שבוצע ברכבו של אחד החשודים אותרו תיק ובו אקדח, כובע, כפפות ובנדנה.

בתצפית של צוות בילוש על ביתו של אחד החשודים, הבחינו כי זה יצא את ביתו אל החצר מיד לאחר שנודע לו כי חברו נעצר על ידי השוטרים, וזרק בגינה בגדים אל תוך מקום מסתור.

בדיקה לאחר מעצרו מגלה כי עפ"י החשד מדובר בבגדים עמם היה לבוש בעת השוד המיוחס לו.

עם התפתחות החקירה, שני בעלי כלי הרכב שנגנבו בחודש מרץ והועברו לשטחים זומנו לחקירה באזהרה בה הודו השניים כי הם מסרו את מפתחות כלי הרכב לידיו של אחד החשודים וזאת במטרה לקבל את כספי הביטוח.

כאמור, חומרי החקירה המורכבת והמדויקת שערכו חוקרי המשטרה, הביאו לגיבוש תשתית מבוססת ראייתית כנגד החשודים בביצוע שוד סניף הדואר, ניסיון ביצוע שוד בכביש עוקף רמות ובעבירות פשע נוספות.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ועם תם מלאכת החקירה המורכבת תוך הסתייעות בגיבוש ממצאים שנאספו בידי חוקרי זירת עבירה מחטיבת הזיהוי הפלילי במשטרת ישראל, צפוי כנגדם כתב אישום בגין המיוחס להם.

השארת תגובה