חדש: מרגרינה על בסיס שמן קוקוס ושמן זית

מהפכה בעולם האפייה: שמרית משיקה את 'נטורינה' – תחליפי מרגרינה על בסיס שמן קוקוס ושמן זית

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

את נכנסת למטבח כהרגלך, רוצה להכין את הטוב והטעים ביותר לבני המשפחה, אולי גם לאורחים. השאלה שמטרידה אותך שוב ושוב עולה: מרגרינה או שמן? ומה עם בצק שלא יוצא טוב עם שמן? ואם כן להחליף מרגרינה בשמן – איזה סוג? כי אין זה סוד שטרנד הבריאות נכנס מזמן למטבחים הפרטיים. הורים רבים מבקשים להחדיר גם בילדיהם את המודעות לבריאות ולהפחית שומן טראנס, טיגון ואוכל תעשייתי.

חברת 'שמרית', מהגדולות והמובילות בישראל למוצרי אפייה, חברה מוכרת ואהובה בכל בית ובית, פועלת ללא לאות במטרה לשפר את איכות מוצריה ולהתאימם לציבור הן מבחינת טעם והן מבחינת בריאות וכמובן בכשרות מהודרת. בשבועות האחרונים השיקה 'שמרית' את נטורינה, סדרת תחליפי חמאה ומרגרינה, עשירים בשמן קוקוס ובשמן זית הידועים כבעלי ערכים תזונתיים מוספים. חשוב לציין כי הטעם וארומת הקוקוס של השמן – אינם ניכרים כלל במוצרי נטורינה, וכן מבחינת נוחות, בעוד שמן הקוקוס פחות נוח לשימוש ומחירו יקר, מוצרי הנטורינה מתאימים לבישול ולאפייה, נוחים לשימוש בבצקים ומאפים מכל סוג ומהווים תחליף למוצרי מרגרינה ו/או חמאה בקלות רבה ובלי להסתבך: אם במתכון נדרשת 100 גרם מרגרינה – שמים 100 גרם נטורינה. עשרות נשים שהשתמשו בסדרת נטורינה, מעידות כי פשוט התמכרו. "הטעם מעולה, האיכות מצוינת והידיעה שאנחנו מכניסות לאפייה את המוצרים הטובים ביותר, מותירות אותנו רגועות כשהילד לוקח 'רק עוד פרוסת עוגה'" – הן מספרות.

'שמרית', שמכירה היטב את צרכי הענף מתוך ניסיון רב שנים בתחום האפייה, פיתחה את סדרת נטורינה המבוססת על שמנים צמחיים בעלי ערכים תזונתיים מוספים, המהווה תחליף פרווה וטבעוני לחמאה ותחליף בעל יתרונות תזונתיים על פני מוצרי המרגרינה הקיימים כיום בשוק.

סדרת נטורינה נהנית מיתרונות רבים: ללא שומן מוקשה, ללא חומרים משמרים, ללא שומן טראנס, מגיעה בטעם ניטרלי וללא טעם הקוקוס או הזית, המתאימה למגוון רב של אפיית פרווה וטבעונית.

בחג השבועות תרגישי חופשייה לבשל ולאפות את מגוון הפינוקים למשפחה עם נטורינה של שמרית – טעים ובריא בלי נקיפות מצפון

השארת תגובה