שפים קובעים כי תנור אפייה אחראי להצלחה

תנור אפייה הוא מכשיר קריטי במטבח, במיוחד לקראת שבועות • לאור חשיבותו העליונה, יש לוודא שאנחנו מחזיקים תנור שנותן עבודה איכותית ובעל אמינות מוכחת

ELECTRA sauter TSD688X silver knobs
ELECTRA sauter TSD688X silver knobs
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תנור אפיה הוא מוצר צריכה בסיסי בכל מטבח, במיוחד של אלו האוהבות לשהות בו במשך שעות, וכל שכן לקראת חג השבועות בו פועל התנור במשך שעות – עד ליצירת התפריט המושלם של עוגות, קישים, קינוחים ומאכלים חלביים טעימים.

תנור סאוטר משולב דו תאי דגם 680 של 'אלקטרה', בהכשר המכון המדעי הטכנולוגי בראשות הרב הלפרין, הוא התנור שיבטיח לך את התוצאה המושלמת לחג שבועות טעים ואיכותי. אפיה בתנור סאוטר תשאיר שובל של ניחוח מחמאות בלתי פוסקות. לטובת ציבור הלקוחות החרדי שומר תורה ומצוות, מגיעות התבניות בתנור בצבעים שונים כדי להבדיל בין חלביות לבשריות. בתנור שתי דלתות בעלות שתי שכבות זכוכית, תוכנית שבת, רשת צלייה מכרום ניקל וטיימר מכני המצלצל בסוף הפעולה. אלו מקצת מעלותיו של התנור הדו תאי של סאוטר שמוכיח את יעילותו בבתי אנ"ש רבים וטובים.

טיפים קטנים לפני ימי האפייה האינטנסיביים שמחכים לכם לקראת החג:

  • שפים דגולים מדגישים פעם אחר פעם כי התנור הוא חלק בלתי נפרד מהצלחה של המתכון, יחד עם זאת חשוב לזכור שכל תנור מגיב אחרת ויש לנהוג על פי ההיכרות עמו. ייתכן שבמתכון יהיה כתוב אפיה בחום 180 מעלות לסוג עוגה שמניסיונכם אופים על 170 מעלות בתנור שלכם. לכן חובה להיות עם יד על הדופק ולוודא שאתם פועלים כראוי.
  • מומלץ שדלת התנור תהיה מזכוכית ותאפשר לכם שליטה של הצצה דרך הדלת נוכח התקדמות אפיה העוגה או התבשיל. בכל פתיחת דלת התנור נכנס אוויר קר שמשפיע על אופי וזמן האפייה ויכול להרוס את גובה המאפה.
  • חימום התנור מראש מהווה שלב מכריע בתהליך האפייה. אל תשכחו לחמם את התנור בתחילת העבודה על מנת לאפשר לו את הזמן הנכון לחימום מספק טרם יכנס אליו מאפה או מאכל.
  • את רשת התנור עליה מניחים את התבנית, יש להניח במרכז התנור לפיזור אחיד של החום.
  • תנור טוב מתמודד יפה עם כמות של שתיים – שלוש תבניות בו זמנית, אם כי חשוב להדגיש שמילוי התנור עד אפס מקום פוגע בזרימת האוויר, מה שפוגע גם בטמפרטורה. עדיף להכניס פחות תבניות לתנור בכל תור.
השארת תגובה